WhatsApp, masaüstü ve web uygulamalarına iki adımlı doğrulama getirmeyi planlıyor

0
whatsapp 2 adımlı doğrulama
whatsapp 2 adımlı doğrulama

WhatsApp, sohbet geçmişini iOS’tan Android’e veya tam tersi şekilde aktarma yeteneği üzerinde çalışıyor. Popüler mesajlaşma hizmeti de uygulamasının güvenliğini artırmakla meşguldü ve Meta’ya ait platform yakında masaüstü ve web istemcilerine iki adımlı doğrulama ekleyebilir.

WABetaInfo tarafından bildirildiği üzere, WhatsApp yakında uygulamalarının web ve masaüstü istemcilerine iki adımlı doğrulama ekleme seçeneğini ekleyebilir. SIM değiştirme ve diğer yöntemler popülerdir ve bu tür dolandırıcılık ve dolandırıcılıkların kurbanı olmak çok zor değildir ve iki aşamalı doğrulama bu tür mekanizmaların ve üçüncü tarafların kimlikleri çalmasını önleyebilir.

iki adımlı doğrulama

İki aşamalı doğrulama sistemi, diğer platformların tekniklerine benzer şekilde çalışır, yani kullanıcıdan 6 haneli bir kod girmesini ister ve hesaba giriş yapmak için kişisel bir PIN gerekebilir. Bu özellik, web ve masaüstü istemcilerinde de çalışacak ve tüm platformlarda daha da fazla koruma sağlayacak. WABetaInfo özelliği şu şekilde açıklar:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Sony, PlayStation oyunlarının mobil cihaza gelebileceğini onayladı

“Hesabınıza daha fazla güvenlik ekleyen WhatsApp’ta iki adımlı doğrulamayı etkinleştirmek çok önemli. WhatsApp hesabınızın kaydı olduğunda, 6 haneli kodu girdikten sonra, hesaba giriş yapmak için kişisel bir PIN istenecektir. WhatsApp, iki aşamalı doğrulamayı her yerde yönetmeyi kolaylaştırmak istiyor, bu nedenle gelecekteki bir güncellemede bu özelliği web/masaüstü istemcisinde sunmaya çalışıyorlar.“

Yeni iki adımlı doğrulama özelliğinin WhatsApp’ta ne zaman kullanıma sunulacağı belli değil; Şu anda geliştirme aşamasında olduğu için muhtemelen gelecekteki bir sürümde planlanmıştır. Şirket ayrıca yeni çizim araçları, iPhone’da yeni bildirim değişiklikleri ve hatta yeni bir topluluk özelliği eklemek için çalışıyor. Çağrı ekranına yeni bir kullanıcı arayüzü tasarımı da yapılıyor. WhatsApp’ta başka hangi özellikleri görmek istersiniz veya bunun yerine başka hangi alternatif mesajlaşma servislerini kullanıyorsunuz? Yorumlarda bize bildirin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz