Instagram’da Etkili Bir Şekilde Nasıl Reklam Verilir?

0
instagram reklam vermek 2022
insta reklam verme

Instagram ve e-Ticaret, hem görsel olarak yönlendirildiklerinden hem de kısa dikkat süresine sahip bir kitlenin ihtiyaçlarına yönelik olduklarından, el ele gider. Çoğu çevrimiçi mağaza, ziyaretçileri alıcılara dönüştürmek için büyük ölçüde yüksek kaliteli ürün resimlerine güvenir. Bu iyi dönüştürülmüş görüntüleri başka bir amaçla kullanmak ve bir fotoğraf paylaşım platformunda Instagram’da nasıl reklam verileceğini öğrenmek çocuk oyuncağı gibi görünüyor. Instagram reklamcılığı, reklamlarınızın nerede göründüğünü ve onları kimlerin gördüğünü de kontrol etmenizi sağlar. Ücretli ortaklıkların aksine, reklamlarınız kendi hesabınızdan yayınlanır. Tek yapmanız gereken, reklamlara ne kadar harcama yapacağınıza, insanları tıklamaya nereye göndereceğinize ve kime ulaşacağınıza karar vermek.

reklam

Instagram Reklam Türleri

Fotoğraf Reklamları

Fotoğraf reklamı, yatay veya kare biçimindeki tek bir fotoğraftır. Yalnızca tek bir görüntüye ihtiyacınız olduğundan, bunlar görsel varlık ihtiyaçları açısından en basit olanlardır. Dış mekan e-ticaret markası Fimbulvetr Snowshoes’tan, kullanıcıları reklam öğesinde yer alan kar ayakkabısı ürün sayfasına götüren bir fotoğraf reklam örneğini burada bulabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yeni MacBook Air, 2022'nin ikinci yarısında gelebilir

Video Reklamlar

Instagram’da eskiden 15 saniyelik bir video sınırı vardı ancak o zamandan beri bu kuralı kaldırdı. Videolar artık 60 saniyeye kadar uzunlukta olabilir ve yatay veya kare formatta çekilebilir. Dollar Shave Club, teklife dahil olan çeşitli ürünleri öne çıkaran yeni bir üyelik teklifini tanıtmak için Instagram reklamında video reklam biçimini kullanır.

Slayt Gösterisi Reklamları

Slayt gösterisi reklamları, kullanıcıların yayınlarında video olarak görünmesi açısından video reklamlara benzer şekildedir. Ancak bu reklamlar, slayt gösterisi gibi bir video gibi oynatılan bir dizi durağan görüntüden oluşmaktadır. Slayt gösterisi reklamlarınıza ses ve metin ekleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz