Whatsapp Devlet Tarafından İncelenebilir mi?

0

Son günlerde çok fazla bir beklenti oluşturuldu ve ön plana çıkarılan seçenekler üzerinde inceleme yapılıyor. Bildiğiniz gibi herkes tarafından konuşulan konulardan biri olan WhatsApp, şu sıralar incelenme konuları ile ilgili olarak güncel bir durumda yer alıyor. Teknoloji Haberleri ailesi olarak bu konuyu ele aldık.

[toc]

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”Whatsapp’ı devlet izleyebilir mi?” answer-0=”Bununla alakalı detayları yazımızda paylaştık.” image-0=”” count=”1″ html=”true” css_class=””]

Whatsapp Devlet Tarafından İncelenebilir mi?

Peki ama nasıl olacak? Devlet WhatsApp üzerinde bir denetleme ya da inceleme yapacak mı? Gelin hepsini sizin için incelemeye başlayalım.

WhatsApp Nasıl Çalışıyor?

 Bildiğiniz gibi herkes tarafından kullanılan WhatsApp, yazılım geliştiricilerinden Rick Reed’in Youtube üzerinde anlattığı bir teknik bir videoda uygulamanın nasıl çalıştığı anlatılıyor. Aşağıda yer alan videoya göz atabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   YouTube, kanal adınızı ve profil resminizi değiştirmeyi daha kolay hale getiriyor

Bu durum size de artı bir değer yaratacaktır. Ana hatlarıyla konuya yakından bakalım. Temel olarak WhatsApp; kişiden kişiye, kişiden birden çok kişiye veya grup sohbet şeklinde yazılı, sesli ve görüntülü bir şekilde şifrelenmiş bağlantılarla iletişim kurabileceğiniz bir sohbet yazılımıdır.

WhatsApp Engellenebilir Mi?

whatsapp engellenebilir mi

WhatsApp cihaza ilk kurulduğunda kişinin telefon numarası ile WhatsApp hesabını eşleştirmekte böylelikle her bir numara bir kullanıcı olarak kaydolmaktadır. Sistemde telefon numaraları tekil oldukları için ek olarak bir şifre koruması gerektirmemektedir. Hesap doğrulama işlemi ise o telefona gönderilecek bir SMS ile gerçekleştirilmektedir.

Cihazınız ilk kez WhatsApp sunucuları ile iletişim kurduğunda size gelen SMS doğrulama koduyla telefon numaranız ve cihazınıza özgü bir token (güvenlik belirteci) oluşturulur.

İlginizi Çekebilir : Whatsapp Durum İndirme Nasıl Yapılır?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Clubhouse'un başı dertte! Güvenlik açıkları büyük sorun yaratıyor

Bu yüzden uygulama daha çok bir onay mekanizması ile hareket ediyor. İki taraf arasında sağlanan anlaşmalar ve bu anlaşmalara dair verilen cevaplar herkes için bir denge ve beklenti yaratıyor. Bu yüzden zaman kaybetmeden güncellemeleri takip etmek gerekiyor gibi görünüyor.

whatsapp

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz