Volvo, 2019–2020 Araçlarında Yakıt Pompası Sigortası Sorunu Nedeniyle Geri Çağırıyor

0
volvo yakıt pompası sorunu
volvo yakıt pompası sorunu

Volvo, yakıt pompası sorunlarına ve muhtemelen motorun durmasına yol açabilecek bir sigortayı değiştirmek için neredeyse tüm model serilerinden 2019 ve 2020 araçlarını geri çağıracak. Bu seride hariç tutulan tek model XC40 ile birlikte. Bu, S60, S90, V60, V60 Cross Country, V90, V90 Cross Country, XC60 ve XC90’ın geri çağırmaya tabi olduğudur.

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) tarafından hazırlanan raporda, bu sorunun aslında 46 araçta yaşandığı belirtildi. NHTSA, sürücülerin aracı uyandırdıktan hemen sonra, kilidi açarken, kapıyı açarken veya sürüşe başlamadan önce fren pedalına basarken olduğu gibi sorunu yaşayabileceğini ve motor kontrol modülünün “kapatılmasını talep ettiğinde sigortanın atabileceğini” söyledi. Elektrik akımı tepe noktaları nedeniyle Yakıt Dağıtım Modülünün (FDM) arızası.” Sigorta atarsa, düşük basınçlı yakıt pompası artık çalışmayacaktır ve bu da motorun çalışmasını engelleyebilir. Bununla birlikte, plug-in-hybrid modeller ya güvenli bir şekilde durabilir ya da pil şarj olduğu sürece hareket etmeye devam edebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Müzikli Instagram Hikayeleri Nasıl İndirilir?
Volvo
Volvo

Volvo, konuyla ilgili herhangi bir yaralanma veya kaza raporu almadı. Sahipler, daha fazla bilgi ve araçlarının dahil olup olmadığını görmek için NHTSA geri çağırma web sitesini kontrol edebilir. 1 Ağustos’ta Volvo’dan bildirim almaya başlamalılar.

Çözüm?

Uzun zamandır yapmamamız söylenen şey buydu: Bir sigortayı daha yüksek kapasiteli bir sigortayla değiştirin. Ancak bu durumda çare bu, 15 amperlik sigortayı 20 amperlik bir parçayla değiştirmek, Volvo 2019’un sonunda üretim hattında yapmaya başladığı bir şey.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz