Unreal Engine 5 Tanıtıldı – PS5 Grafikleri Ön İzlendi

0
15
Unreal Engine 5
Unreal Engine 5

Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi olarak bugün sizler için Unreal Engine 5 oyun motorunu ve PS5 te uygulanabilecek grafik kalitelerini göstereceğiz.

Unreal Engine 5 Tanıtıldı

Unreal Engine son yıllarda oyun sektöründe ön plana çıkmış ve oyun tasarımcılarına oldukça imkan sunan bir oyun motoru. Unreal Engine 4 ile bile güzel grafikli oyunlar yapılabiliyorken geçtiğimiz günlerde tanıtılan Unreal Engine 5 ile yeni nesil olarak adlandırılan gerçekten kaliteli grafikler göreceğiz.

Unreal Engine 5 tanıtıldı
Unreal Engine 5 tanıtıldı

Bu tanıtımla beraber PS5’te oynanabilecek bir oyunun yaklaşık 10 dakikalık bir oynayış videosu da yer aldı. Aslında bu video da ultra çözünürlüklü ve grafikli fakat şuan kullandığımız sistem ve YouTube’nin bize sunduğu kalite bize grafiklerin kalitesini tam anlamıyla gösteremiyor ne yazık ki. Yani açıklamak gerekirse bir sahil düşünün kaliteli bir kamera ve kaliteli bir görüntüleyici tarafından o sahilin kum tanelerini dahi sayabilirsiniz fakat iyi bir kamera kötü bir görüntüleyici tarafından yine krem rengi bir zeminle karşılaşırsınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dev platform artık kullanılamayacak: Periscope tamamen kapatılıyor!

Çoğu kişi tarafından bu 1 saati aşkın tanıtımda Unreal Engine 5 demosu PC’lerde çalışamayacak söylendi. Ancak bu söylentileri Epic Games‘in CEO su Tim Sweeney yaptığı açıklamada Nvidia 2080 ti kadar çok yüksek ekran kartlarının gerekmediği Nvidia RTX 2070 gibi ekran kartlarının dahi çok iyi performans vereceğini söyledi.

Unreal Engine 5 tanıtıldı
Unreal Engine 5 tanıtıldı

Ayrı ekran kartı kadar SSD’nin de önemi yapılan açıklamalarda belirtildi. Hdd bir sistemde bu demonun iyi bir kalite veremeyeceği söylendi fakat yine de Hdd olan bir sistem bu demoyu çalıştırabilcek.

İlginizi çekebilir :  İyi Oyun İçin Ekipman Ve Sistemin Önemi

Ayrıca aşağıdaki videonun kalitesi ve detayları da paylaşıldı. Unreal Engine’nin PS5’teki performansını gösteren oynanış videosunun 30FPS’de ve 1440p (2K) dinamik çözünürlükte çalıştığı doğrulandı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Epic'in Rocket League oyununu mobil cihazlara taşımayı planladığı bildirildi

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz