İyi Oyun İçin Ekipman Ve Sistemin Önemi

0
Oyun İçin Ekipman Ve Sistem
Oyun İçin Ekipman Ve Sistem

Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi olarak yine yeni bir teknoloji rehberi ile karşınızdayız. Bugün değineceğimiz ve sizlere yardım edeceğimiz konu başlığı ”Oyun”. Son 20 senede çok hızlı bir şekilde yükselen ve  teknoloji dünyasının en tepesine oturan oyun kategorisi gün geçtikçe hem kendini hem de ona  bağlı olan teknolojik cihazları ve imkanları geliştirip büyütüyor.

Bugün oyun kısmında değineceğim alan oyuncular için daha doğrusu oyuncuların iyi bir oyun için ekipman ve sistem ne rol oynuyor? İyi oyun oynamak için doğru ekipmanı seçmek ve doğru akıcı bir performans verecek sistemi kurmak ne kadar önemli? Her oyuncunun bilgisayardayken ya da oyun oynarken en büyük derdi her zaman ”daha iyi bir ekipman ve daha iyi bir sistem” olmuştur. Çünkü neredeyse her yıl içinde etki yapacak damga vuracak dediğimiz cinsten 10 15 tane oyun çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Açık Yazılım Ağı'ndan Afetlerde Faydalı Olacak Yazılımlar
ekipman
ekipman

Her sene düzenli olarak 10 15 kaliteli oyun gördüğümüz bir sektörde eskimiş ve yeni çıkan oyunlara yetişemeyecek bir sistemimizin olması haliyle o oyunları oynayamamamıza neden oluyor. Bugün Oyun İçin Ekipman Ve Sistem ne kadar önemli buna değineceğiz ve bir kaç öneride bulunacağız.

 Oyun İçin Ekipman Ve Sistem

Daha kaliteli bir oyun için daha kaliteli bir ekipman takımı ve sistem kaçınılmaz. İlk olarak ekipman kısmına değineceğim. Oyun oynamak için ekipmana binlerce tl dökmek milyonlarca oyuncu için çok saçma ve gereksiz geliyor. ”Bunları almaya ne gerek var? Ben aynı oyunu 10 TL’ye aldığım mouse ile bile oynuyorum” sözleri bizlere çok uzak gelmeyebilir. Öncelikle koltuk; piyasada halihazırda bir çok oyuncu koltuğu bulunuyor. 500 TL’den 2500 TL’ye kadar bir fiyat aralığına sahip olan oyuncu koltukları, bel ve fiziksel sağlığınız açısından da çok önemli bir yere sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Stronghold Crusader bütün hile kodları - 2024

Doğru kulaklık ve kaliteli bir kulaklık öncelik olarak online oyunları sayarsak sizi daha iyi bir oyuncu yapacaktır. Online oyunlarda anlık refleksler ve tepkiler çok önemli olduğundan sesin nereden geldiğini tam olarak sezmek ve anlamak çok önemli. Bu yüzden kulaklık seçimi çok önemli.

Sıra geldi mouse ve klavyeye. En çok temas ettiğimiz ve onlar olmadan oyun oynayamayacağımız bu ikili ekipman konusunda şüphesiz en önemli yere sahip. Mouse kısmında elinizin boyutuna göre mouse’ın boyutu ve diğer yandan el kol şeklinize göre klavyenin boyutu ve tasarımı oyuncular için çok önemli.

Ve son olarak sistem. Sistem oyun oynamak için olmazsa olmaz. Eski bir sistemle eski oyunları oynamaya mahkumsunuz. Parça parça toplayacağınız iyi bir masaüstü sistemle iyi bir oyun zevkine sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz