ÜÇOK Uzaktan Komutalı Stabilize Makineli Tüfek Platformu

0
504
ÜÇOK-Uzaktan-Komutalı-Stabilize-Makineli-Tüfek-Platformu
ÜÇOK-Uzaktan-Komutalı-Stabilize-Makineli-Tüfek-Platformu

Otokar Savunma Sanayi tarafından geliştirilen uzaktan komutalı stabilize makineli tüfek platformu modeli olan ÜÇOK sınıfının en iyisi olarak piyasaya tanıtıldı. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi. Bugün sizlere yerli ve milli imkanlarla üretilmiş olan ÜÇOK silah sistemi hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştık. 

ÜÇOK silah sisteminde 12.7 mm uçaksavar makinalı, 7.62 makinalı tüfek veya 40 mm bomba atar silahı kullanabilen bir silah sistemidir. Silah sisteminde iki eksende bağımsız yönlendirilebilen nişangah özelliğine sahiptir. Nişangahın termal kamerasında CCD gündüz görüş ve lazer mesafe ölçer bulunmaktadır. İki eksende bağımsız şekilde yönlendirilebilen nişangahı sayesinde hedef üzerinde iken görüntü herhangi bir şekilde değişmeden yan silah ve balistik düzeltilme kabiliyetine sahiptir.

 

İlginizi Çekebilir: 25 mm STOP Uzaktan Komutalı Stabilize Top Sistemi 

ÜÇOK-silah-sistemi-nedir?
ÜÇOK-silah-sistemi-nedir?

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Xiaomi Mi Power Bank 3 tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

İlginizi Çekebilir: STAMP Uzaktan Komutalı Stabilize Makinalı Tüfek Sistemleri 

Ayrıca ÜÇOK silah sistemi elektrik tahrikli takat stabilizasyon sistemine sahiptir. Sistemde otomatik balistik hesaplama ve otomatik hedef takibi yapmaktadır. Silah sistemi gerekli olduğu durumlarda manuel olarak da kullanılabilir. Gözleme mod da silah hareketsiz olsa bile kameralar bağımsız olarak hedefi otomatik olarak tespit edebilir. 

Kaynak: defenceturk.net

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz