PlayStation 5 oyunları neredeyse konsoldan daha pahalı!

0
19
playstation 5

Uzun ve meraklı bekleme süreçleri sonrasında PlayStation 5 ile tanışabildik ancak fiyatı gerçekten vergilerle birlikte çok pahalı olarak karşımıza çıktı. Konsolun kendisi zaten pahalıyken, oyunların da bu kadar pahalı olması gerçekten artık pes dedirtiyor. Teknoloji Rehberi – Teknoloji Haberleri ailesi olarak bu yazıda sizlere PlayStation 5’in oyun fiyatlarının çok pahalı olması hakkında bilgi vereceğiz.

10 tane oyun = konsolun fiyatı

playstation 5

PlayStation 5 konsolu elinize geçti ve evinizin en güzel köşesine konsolu kurdunuz. Hadi yeni çıkan oyunlardan birini alayım da güzel güzel oynayayım dediniz ve oyun mağazasına girdiniz. Karşılaşacağınız fiyatlar en az 5XX olacak. 500 TL bandında olan oyunlar da zaten eski tarihli.

Bu sene çıkmış bir oyuna neredeyse 800-900 TL para ödemeniz gerekiyor. Konsolun kendisi zaten 9 bin TL. Konsol için satılan 10 tane oyunun ederi de neredeyse 9 Bin TL bandına çıkıyor. O yüzden birçok kullanıcı PlayStation 5 almaktan sırf bu sebepten vazgeçiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En İyi Kaliteli Notebook Bilgisayar Fiyatları

Xbox tarafında oyun fiyatları ne durumda?

xbox game pass

Aslında oyun fiyatları neredeyse aynı. Ancak Xbox’un Game Pass sistemi sayesinde, ayda 29.99 TL ödeyerek 100’den fazla oyunu ücretsiz oynayabiliyorsunuz. Yani 100 tane oyuna neredeyse 90.000 TL vermek yerine her ay 29.99 TL ödeyerek kocaman bir oyun kütüphanesine sahip oluyorsunuz. Ayrıca, bu oyun kütüphanesi sürekli olarak genişleyecek.

Belki diğer ülkedeki oyuncular PlayStation 5 oyunlarını satın alabilir ancak ülkemizde ne yazık ki oyunları satın almak çok güç. Bu sebepten dolayı Xbox daha da tercih edilebilir durumda kalıyor. Siz olsanız hangi konsolu tercih edersiniz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz