25 mm STOP Uzaktan Komutalı Stabilize Top Sistemi

0
75
25-mm-STOP-Uzaktan-Komutalı-Stabilize-Top-Sistemi
25-mm-STOP-Uzaktan-Komutalı-Stabilize-Top-Sistemi

Aselsan Savunma Sanayi Şirketi tarafından geliştirilen Stabilize Silah Sistemleri ve modelleri oldukça ilgi görmektedir. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi. Bugün sizlere yerli ve milli imkanlarla üretilmiş olan 25 mm STOP silah sistemi hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştık. 

Stabilize silah sistemleri arasında yer alan STAMP sisteminin bir üst grubunda yer alan STOP silah sistemi ile STAMP sistemi arasında bazı ortak özellikler yer alıyor. STOP silah sistemi stabilize edilmiş bir taret üzerine yerleştirilmiş elektro-optik görüş birimi sağlayan silah kumanda birimi sayesinden uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen otomatik hedef takip edebilen bir stabilize silah sistemidir.

STOP-silah-sistemi
STOP-silah-sistemi-nedir?

 

İlginizi Çekebilir: STAMP Uzaktan Komutalı Stabilize Makinalı Tüfek Sistemleri 

 

STOP silah sistemi gece ve olumsuz görüş durumlarında çıplak gözle görülemeyecek hedeflerin tespit edilmesinde, hedefin otomatik tanımasında, takip etmesini ve ateş etmesini sağlamaktadır. Nişan hattının sistemin monte edilmiş olduğu platformun hareketlerinden etkilenmemesi ve hedef üzerinde kalabilmesi için bir taret üzerine monte edilmiştir. Aynı zamanda otomatik takip etme yeteneğine sahip bu sistem monte edilmiş olduğu platform üzerindeyken gemi hareket halindeyken atış yapabilme özelliğine sahiptir.

STOP-SİLAH-SİSTEMİ-ÖZELLİKLERİ
STOP-SİLAH-SİSTEMİ-ÖZELLİKLERİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Stronghold Crusader Hile Kodları

İlginizi Çekebilir: ATILGAN Hava Savunma Sistemi! 

 

STOP silah sisteminde aynı zamanda 25 mm KBA ve 25 mm M242 BushMaster otomatik top silahı kullanılmaktadır. Çeşitli görev durumlarında farklı algılayıcılar ile de donatılabilir. STAMP sistemi hedefi otomatik izleme, hız ve rotasını hesaplama yeteneğinin yanında meteoroljik koşullar, hedef mesafe tipi ve mühimmat tipi gibi bilgileride hesaplama özelliğine de sahiptir.  

 

STOP İNCELEME

 

İlginizi Çekebilir: DRAGAR Kule Silah Sistemleri 

 

Kaynak: defenceturk.net

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz