Twitter’ın Doğrulanmış Hesaplar İçin Yeni Resmi Etiketi Yayında

0
Twitter'ın Doğrulanmış Hesaplar İçin Yeni Resmi Etiketi Yayında
Twitter'ın Doğrulanmış Hesaplar İçin Yeni Resmi Etiketi Yayında

Twitter, Çarşamba günü doğrulanmış hesaplar için yeni bir resmi etiket sunuyor. Twitter beslemenize bakarsanız, işletmelerin, medya evlerinin, hükümet yetkililerinin ve hatta bilinen kişiliklerin altında Mavi onay işareti ve Resmi etiketi olduğunu fark edeceksiniz. Bu simge, hesabın iki kez kontrol edilmesi ve gerçekliğinin doğrulanması gibi görünüyor.

Twitter’dan Esther Crawford, ücretli kullanıcıların hesaplarında mavi onay işareti taşımasına izin verecek yenilenen Twitter Blue abonelik ürünüyle, aslında kullanıcıların kimliklerini doğrulamayacağını söyledi. Bu değişiklik, Twitter Blue aboneliğini daha fazla ülkeye getirmek de dahil olmak üzere bir dizi fikirle platformu elden geçirmeye hazırlanan Elon Musk’tan konuşuldu ve planların bir parçası. Twitter’daki yeni özellik şu şekilde görünüyor: Crawford, daha önce mavi bir onay işaretiyle doğrulanmış tüm Twitter hesaplarının “Resmi” etiketini almayacağını ve etiketin satın alınamayacağını söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Windows 11 Tanıtıldı: İşte Tasarımı, Önemli Özellikleri ve Çıkış Tarihi
Twitter'ın Doğrulanmış Hesaplar
Twitter’ın Doğrulanmış Hesaplar

Resmi etiketi alacak hesaplar arasında hükümetler, ticari şirketler, iş ortakları, büyük medya kuruluşları, yayıncılar ve diğer bazı kamu figürleri yer alıyor. Resmi etiket, platformdaki normal kullanıcılara gelmesi biraz zaman alabilecek gereksiz bir eklenti gibi görünüyor. Twitter, belirli ülkelerde insanlardan ayda 8 ABD doları tahsil edilecek olan Twitter Mavi hizmet paketi kapsamında doğrulandı (mavi onay) alıyor. Twitter, Elon Musk ve Co.’nun ürün, mühendislik ve pazarlama ekiplerinden çalışanlarının yaklaşık yüzde 90’ını işten çıkarılacağına dahil olmak üzere küresel ekibini yenilemekle meşgul. Twitter ayrıca küresel olarak iş gücünü azaltıyor ve elde tutulanlar yeni özellikleri hızlı bir şekilde kullanıma sunmaya zorlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz