iPhone Kılıfı Nasıl Seçilir?

0
iPhone Kılıfı Nasıl Seçilir
iPhone Kılıfı Nasıl Seçilir

İyi bir kılıf, iPhone’unuz için akıllıca bir yatırımdır. En ucuz iPhone bile pahalıdır ve doğru kılıf çizilmelere, oyuklara ve çatlaklara karşı koruma sağlar ve telefonunuzu kişiselleştirmenize olanak tanır – çoğu zaman fazla bir şey eklemeden veya cihazınızın kullanım şeklini değiştirmeden. İster gün boyunca çeşitli aksesuarlara rahatlıkla takabileceğiniz bir çanta arıyorsanız, ister en üst düzeyde korumayı arıyorsunuz. Bu makale, bir iPhone kılıfı nasıl seçileceği hakkındadır.

Renkli bir telefon kılıfı satın almak, akıllı telefonunuzu kişiselleştirmenin ve onu diğerlerinden farklı kılmanın hızlı ve kolay bir yolu olabilir. Ancak bir vakanın hizmet ettiği tek işlev bu değildir. Bazı telefon kılıfları, telefonun donanımını ve ekranını düşmelere ve dış etkenlere karşı korurken, diğerleri cüzdan görevi görür. Aşağıda iPhone kılıfı seçme adımlarından bahsettik.

iPhone Kılıfı Seçme

Telefon Kılıfı Uyumluluğu

Bir telefon kılıfı seçmeden önce, telefonunuzun boyutuyla uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir. Telefonunuzla uyumlu olmayan bir telefon kılıfı seçerseniz, uymayacaktır. Neyse ki, boyutları yıllar içinde çok fazla değişmediği için kılıfların birden fazla iPhone modeline uyduğunu göreceksiniz. Hatta şimdi bir telefon kılıfı satın alabilir ve en son modelinizde kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Kurumsal Marka Oluştururken Alan Adı Araştırması Nasıl Yapılmalı?
iPhone Kılıfı Seçme
iPhone Kılıfı Seçme

Telefon Kılıfı Özellikleri

Artık iPhone kılıfınızın iPhone modelinizle uyumlu olduğunu bildiğinize göre, istediğiniz özellikleri düşünmeniz önemlidir. iPhone’un altındaki rengi görmenizi sağlayan şeffaf kılıf gibi iPhone özellikleri tamamen estetik olabilir. Daha kolay kavrama için çantanızda sırtlar istemeyi düşünün. Telefon kılıflarında bulunan ve ilginizi çekebilecek bazı genel özellikler şunlardır:

 • Kredi kartı depolama
 • Düşerken ekranı korumak için yükseltilmiş köşeler
 • Güç düğmesi ve ses kontrolü için yükseltilmiş anahtar
 • Lens yuvaları için fotoğraf çantası
 • Pil kutuları

Kılıflar İçin Malzeme

Telefonu elinize aldığınızda elinizde nasıl hissetmesini istersiniz? Tamamen pratiklik mi istiyorsunuz ve daha sıkı bir tutuş için biraz sürtünme mi istiyorsunuz yoksa daha pürüzsüz ve parlak bir şey mi istiyorsunuz? iPhone kılıfınızın malzemesi, telefonunuzu nasıl deneyimlediğinizi etkilediği için önemlidir. Ayrıca iPhone’unuzun ne kadar hacimli olacağını, ne kadar koruma sağlayabileceğini ve telefonunuzu kablosuz olarak şarj edip edemeyeceğinizi de belirler. Telefon kılıflarının tipik olarak yapıldığı birkaç malzeme:

 • Plastik
 • Deri ve sentetik deri
 • Silikon
 • Karbon fiber
 • Aramid lifi
 • Ahşap veya bambu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone 13 ilk kez 1 TB depolama seçeneği sunacak

Telefon Kılıfı Tasarımı

Telefon kılıfı tasarımınızı seçmek, sürecin açık ara en zor kısmıdır. İşletmeler, tüm fiyat noktalarında çeşitli ince veya renkli tasarımlar sunarak yaratıcı hale geldi. Telefonunuz elinizde olduğu sürece telefon kılıfınızı kullanmak istediğinizi unutmayın, bu nedenle uzun vadede memnun kalacağınız bir tasarım seçmeniz gerekiyor. Bir tasarım renkli ve cesur görünse bile, bunun normal tarzınız olup olmadığını ve birkaç ay sonra bıkıp usanmadığınızı düşünün.

Ayrıca kasanızda kir ve kirecin nasıl görüneceğini de düşünmelisiniz. Açık veya pastel renkli kasalar, kir ve lekeler daha görünür olduğu için daha sık temizlenmelidir. Öte yandan, karanlık kasalar size daha fazla hareket alanı sağlar. Ayrıca, daha pratik seçiminizden sıkılırsanız, ince, tek renkli bir tasarımın yanı sıra daha renkli bir şey satın alma seçeneğiniz de vardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz