Twitter yaklaşık dört yıl sonra doğrulama sürecini yeniden başlatıyor

0

Twitter doğrulaması yıllar önce halka açıktı. Önceden, kullanıcılar, yeterince kötü bir şöhrete sahiplerse, mavi bir rozet için başvurabilecekleri, neden doğrulanmaları gerektiği konusunda bilgi verebilecekleri, kimlik gönderebilecekleri ve Twitter’ın talebi tek tek onaylayıp reddedebilecekleri kullanışlı bir forma sahipti. Twitter mavi onay işareti, kötü şöhretli kişilere, diğer kullanıcılara kendileri olduklarını ve kendileri gibi davranan biri olmadıklarını söylemenin bir yolunu vermek anlamına geliyor, ancak şirket bu formu 2017’de kapattı. Şimdi, Twitter nihayet resmi olarak yeniden başlatıyor. Son teknolojik gelişmeler için tekno bilim adamı sitesini takip edebilirsiniz.

Neden bu şekilde yeniden başlatılması gerektiğini ve Twitter’ın neden ilk olarak formu kapattığını anlamak için önce biraz içeriğe ihtiyacımız var. Twitter, 2017’nin sonlarında Charlottesville, Virginia’da düzenlenen “Sağını Birleştir” neo-Nazi beyaz üstünlükçü mitinginin organizatörü Jason Kessler’in hesabını doğruladı ve bu karar, platformun her köşesinden büyük tepkilerle karşılandı. Şirket, doğrulama programını bir bütün olarak geçici olarak durdurduklarını ve doğrulama talep formunu kapattıklarını açıklarken, programı yenileyeceklerini ve “yakında” formunu yeniden başlatacaklarını söylerken özür diledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Telegram User Bot Kurulumu Nasıl Yapılır?

Twitter

Form kapatıldığından beri Twitter, insanları form olmadan kendi şartlarına göre manuel olarak doğrulamaya devam ettiğinden, Twitter’ın doğrulama rozeti büyük ölçüde anlaşılmaz hale geldi. Doğrulanmak için en iyi şansınız, aslında Twitter’da sizin için anahtarı çevirebilecek bir kişiyi bulmaktı, bu, tahmin edebileceğiniz gibi, doğrulama için uygun olan insanların büyük çoğunluğunun erişemeyeceği bir şey. Ancak şimdi, yeni form tüm uygun kişilere doğrulama için adil bir şans vermeyi vaat ediyor. Şu anda altı mavi rozet kategorisi var:

  • Devlet
  • Şirketler, markalar ve kuruluşlar
  • Haber kuruluşları ve gazeteciler
  • Eğlence
  • Spor ve oyun
  • Aktivistler, organizatörler ve diğer etkili kişiler

Hesabınızda ayrıca bir profil adı, profil resmi, onaylanmış bir e-posta adresi veya telefon numarası bulunmalı, son 6 ay içinde aktif olması ve Twitter kurallarına bağlılık kaydına sahip olması gerekir. Takipçi eşiklerinin doğrulama için bir gereklilik olup olmadığını görmüyoruz, ancak bu muhtemelen etkili bireyler, spor ve oyun gibi kategorilerden gelen talepleri değerlendirirken olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz