Twitter CEO’su reklamverenleri çekmek ve platformu yeniden canlandırmak için stratejiler uyguluyor

0
Twitter CEO'su reklamverenleri çekmek ve platformu yeniden canlandırmak için stratejiler uyguluyor
Twitter CEO'su reklamverenleri çekmek ve platformu yeniden canlandırmak için stratejiler uyguluyor

Twitter’ın yeni CEO’su Linda Yaccarino, Elon Musk’ın görev süresi boyunca platformu terk eden reklamverenleri geri çekmek için bir dizi strateji uyguluyor. Bu önlemler arasında bir video reklam hizmetinin başlatılması, platforma katılacak yeni ünlülerin aktif olarak takip edilmesi ve şirketin işgücünün genişletilmesi yer alıyor.

Twitter CEO'su reklamverenleri çekmek için stratejiler uyguluyor
Twitter CEO’su reklamverenleri çekmek için stratejiler uyguluyor

Tam Ekran Görüntülü ve Sesli Video Reklamlar

5 Haziran’da CEO’luk görevini üstlenen Linda Yaccarino, tam ekran görüntülü ve sesli video reklamlar sunmayı planlıyor. Bu reklamlar, Twitter’ın kısa süre önce eklenen kısa video akışında gezinirken kullanıcılara gösterilecek. Konuyla ilgili bilgi sahibi bir kişiye göre Linda Yaccarino, Alphabet’in sahibi olduğu Google ile daha kapsamlı bir işbirliği için görüşmeler yürütüyor. Bu ortaklık reklam girişimlerini kapsayacak ve Google’a Twitter’dan belirli verilere erişim sağlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Xiaomi, 29 Mart etkinliğinde özel mobil yonga setini duyuracak

Ayrıca Twitter’ın aralarında Amazon.com, Salesforce ve IBM’in de bulunduğu çeşitli teknoloji şirketleriyle mevcut sözleşmelerini yeniden değerlendirmek istediğini belirtiyor. Amaç, bu sözleşmeleri daha geniş bir işbirliği yelpazesini kapsayan daha geniş ortaklıklar halinde birleştirmek. Daha önce Reuters, Twitter’ın işini gençleştirme stratejisinin dijital reklamcılığın ötesine geçtiğini ve video, içerik oluşturucu ve ticaret ortaklıklarını vurgulamayı içerdiğini bildirmişti.

Elon Musk’ın Ekim ayında Twitter’ı satın almasının ardından şirket, çok sayıda zorluğun damgasını vurduğu çalkantılı bir dönem yaşadı. Bunlar arasında önemli işgücü azaltmaları, yetersiz içerik denetimi konusunda incelemeler ve reklamlarının uygunsuz içeriklerle birlikte gösterilmesinden endişe duyan çok sayıda reklamverenin şirketten ayrılması yer alıyordu.

Bu arada, Twitter İcra Kurulu Başkanı Linda Yaccarino’nun bir ödeme sorununun ardından sosyal medya şirketi ile Alphabet’in Google’ı arasındaki ilişkiyi onarmaya yardımcı olmak için araya girmesi, konuya aşina bir kişinin söylediğine göre, yeni CEO’nun yönetim tarzının erken bir örneği.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Adobe, Photoshop ve Illustrator'ı web'e getiriyor
Twitter CEO'su reklamverenleri yeniden canlandırmak için stratejiler uyguluyor
Twitter CEO’su reklamverenleri yeniden canlandırmak için stratejiler uyguluyor

Konuyla ilgili bilgi sahibi kişiler, Twitter’ın bulut hizmetleri için Google’a ödeme yaptığını, ancak bu faturaların bazılarını sürekli olarak ödemediğini söyledi. Konuya aşina olan kişiler, bu faturaların son zamanlarda ayda 20 milyon dolardan fazla olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz