Twitch Artık Kullanıcıların Birden Fazla Platformda Eşzamanlı Yayın Yapmasına İzin Verecek

0
Twitch Artık Kullanıcıların Birden Fazla Platformda Eşzamanlı Yayın Yapmasına İzin Verecek
Twitch Artık Kullanıcıların Birden Fazla Platformda Eşzamanlı Yayın Yapmasına İzin Verecek

Twitch şu anda ABD’nin Las Vegas kentinde TwitchCon etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Amazon’un sahip olduğu video yayın platformu bu etkinlikte bazı önemli duyurular yaptı. Bunlar arasında Twitch, herhangi bir platformda çapraz yayın desteği alacağını da doğruladı. Şirket bu özelliği duyurmak için sosyal medya platformlarına başvurdu. Twitch’in Simulcast olarak adlandırdığı bu özellik, kullanıcıların canlı videolarını aynı anda diğer sitelerde yayınlamalarına olanak tanıyacak.

Twitch Kullanıcıların Birden Fazla Platformda Eşzamanlı Yayın Yapmasına İzin Verecek
Twitch Kullanıcıların Birden Fazla Platformda Eşzamanlı Yayın Yapmasına İzin Verecek

Ağustos ayında Twitch, kanalların canlı içeriklerinin Instagram ve TikTok gibi rakip sosyal medya uygulamalarında görünmesini sağlamak için çapraz yayın kurallarını gevşetti. Şirket, kullanıcıların Twitch videolarını “herhangi bir hizmette” canlı yayınlayabileceklerini belirtti. Ancak Twitch ile münhasırlık sözleşmesi imzalayan kanallar diğer platformlarda ortak yayın yapamayacak.

Eş Zamanlı Yayın Yönergeleri

Twitch, Simulcasting kullanımı için birkaç yönerge belirledi. Şirket şöyle diyor: “Size aynı anda diğer hizmetlerde yayın yapma özgürlüğü vermeye inanıyoruz, ancak Twitch kullanıcı deneyiminin tehlikeye atılmamasını da sağlamak istiyoruz.” İşte kurallar:

  • Twitch kullanıcılarının Simulcast deneyiminin kalitesinin, örneğin sohbet yoluyla Twitch topluluğuyla etkileşiminiz de dahil olmak üzere, en azından diğer platformlar veya hizmetlerdeki deneyimden daha az olmamasını sağlayın.
  • Twitch’teki topluluğa ve topluluk katılımının tüm Twitch kullanıcıları için oynadığı ayrılmaz role değer verdiğimiz için, diğer hizmetlerdeki simulcast’iniz için Twitch’ten ayrılmaları için bağlantılar sağlamamalı veya topluluğunuzu başka bir şekilde yönlendirmemelisiniz.
  • Twitch topluluğunun canlı yayınınızın tüm deneyimine dahil olmasını sağlamak için, Simulcast’iniz sırasında Twitch yayınınızdaki diğer platformlardan veya hizmetlerden gelen etkinlikleri birleştiren, sohbet veya diğer özellikleri birleştirme gibi üçüncü taraf hizmetleri kullanamazsınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   PUBG Royale Pass Bedava

Twitch’te Simulcasting özelliğini kullanmak isteyen kullanıcılar bu yönergelere uymak zorundadır. Kullanıcılar bu yönergelere uymazsa, Twitch herhangi bir yaptırım uygulamadan önce size bir uyarı gönderecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz