Android Kullanıcıları Artık WhatsApp’ta Birden Fazla Hesap Açabiliyor

0
Android Kullanıcıları Artık WhatsApp'ta Birden Fazla Hesap Açabiliyor
Android Kullanıcıları Artık WhatsApp'ta Birden Fazla Hesap Açabiliyor

Artık WhatsApp birden fazla hesap kullanabilirsiniz! Şimdiye kadar WhatsApp kullanıcıları aynı anda tek bir cihazda yalnızca bir hesap kullanabiliyordu. Tek bir cihazda iki hesap kullanmak için kullanıcıların, çoğu telefonda bulunan bir özellik olan uygulamayı klonlamaları veya iki telefon kullanmaları gerekiyordu.

WhatsApp’taki Yenilikler Neler?

Yine de değişiklik burada! Artık WhatsApp kullanıcıları Android akıllı telefonlarında aynı anda iki aktif hesapla oturum açabilecek. Kullanıcılar oturumu kapatmak zorunda kalmadan iki hesap arasında geçiş yapabilirler.

Android Kullanıcıları Artık WhatsApp'ta Birden Fazla Hesap Açabilecek
Android Kullanıcıları Artık WhatsApp’ta Birden Fazla Hesap Açabilecek

WhatsApp’ta İki Hesap Nasıl Eklenir?

Bir blog yazısında WhatsApp, kullanıcıların iki hesap oluşturmak istemeleri halinde iki telefon numarasına ve SIM karta ya da eSIM’i destekleyen bir telefona ihtiyaç duyacaklarını söyledi. Daha sonra WhatsApp ayarlarına gidebilir, adlarının yanındaki oka dokunabilir ve “Hesap ekle “ye tıklayabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Arabada Spotify Nasıl Oynanır?

Kullanıcılar burada ikinci numaralarını ekleyebilir ve uygulamada ikinci bir WhatsApp hesabı oluşturabilirler. Her bir hesap için kullanıcılar gizlilik ve bildirim ayarlarını ayrı ayrı yapma seçeneğine sahip. Örneğin, bir hesapta bildirimleri sessize alabilir ve diğer hesabınızda da aynısına izin verebilirsiniz.

WhatsApp’ta standart olduğu üzere, her iki hesaptan gönderilen ve alınan mesajlar uçtan uca şifrelenecek. Kullanıcılar çoklu hesap özelliğini kullanarak WhatsApp’ta iş ve kişisel hesapları arasında kolayca geçiş yapabilecek. WhatsApp’ı klonlayarak aynı cihazda iki farklı WhatsApp sürümüne sahip olmak genellikle bu sorunu ortadan kaldırsa da, bu özelliğin tek bir uygulamada yerleşik olması son derece kullanışlı olabilir.

WhatsApp’ta Başka Ne Yenilikler Var?

WhatsApp son zamanlarda atağa geçti. Şirket kısa bir süre önce Android cihazlar için geçiş anahtarı desteğini başlattı, bunu buradan okuyabilirsiniz. Ayrıca şirket, uygulamadaki sesli notlar için bir “bir kez görüntüle” modunu da test ediyor gibi görünüyor. Bu yeni WhatsApp özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   2021 Tesla Model S yeni kokpit tasarımıyla adeta büyüledi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz