Twitch 350’den fazla yeni topluluk etiketi ekliyor

0

Twitch yakında ilgi alanlarınıza en uygun canlı akışları bulmanıza yardımcı olacak yüzlerce yeni etiket getirecek.

Twitch Sonunda En Çok Talep Edilen Etiketlerini Ekliyor

Twitch, blog gönderisiyle Mayıs ayının sonundan önce sitede cinsiyet, cinsel yönelim, ırk, milliyet, yetenek, akıl sağlığı ve daha fazlasıyla ilgili 350’den fazla yeni etikete göz atabileceğinizi duyurdu.

Etiket listesi, diğerleri arasında “transseksüel”, “Siyah”, “devre dışı bırakılmış”, “emektar” ve “Vtuber” içerir. Twitch, bunun yerine bağımsız bir “müttefik” etiketi oluşturmak için LGBTQIA + etiketinden “müttefik” referanslarını da kaldıracağını söylüyor.

Gönderide, “Bu eklemeler etiketlemenin çalışma şeklini değiştirmeyecek ve tamamen isteğe bağlıdır. Yalnızca içerik oluşturuculara daha fazla seçenek sunarlar,” yazıyor.

Yeni etiket listesi, GLAAD, The Trevor Project, AbleGamers, SpecialEffect ve yeterince temsil edilmeyen ırksal ve etnik grupların, LGBTQIA +, engelli ve marjinal toplulukların ilerlemesine odaklanan diğer uzmanlarla ortaklaşa oluşturuldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Benzin fiyatlarına yeni bir indirim geldi!

Twitch

Twitch, bu kuruluşlarla mümkün olduğunca kapsayıcı olmaya çalışsa da, bazı kullanıcıların bulmaktan hayal kırıklığına uğrayacağı, eklenmemiş etiketlerin kaçınılmaz olarak olacağını anlıyor.

Ekibe platformda ne görmek istediğinizi bildirmek için Twitch’in çevrimiçi geri bildirim ve öneri forumu olan UserVoice’a her zaman yorum bırakabilirsiniz. Her hafta, en popüler (yüksek oy alan) öneriler, Topluluk Kurallarına uydukları sürece etiket listesine eklenecektir.

Twitch Neden Şimdi Bu Etiketleri Yalnızca Ekliyor?

Twitch, etiket sistemini tasarladığında, içerik oluşturucuların ne tür insanlar olduklarını ya da destekledikleri ve savundukları nedenlerden değil, ne yayınladıklarını açıklamalarının olduğunu kabul ediyor.

Twitch, eski sistemdeki tek istisnanın LGBTIA + etiketi olduğunu söylüyor, sadece topluluğun gösterdiği ezici destek nedeniyle. Ancak şimdi akış platformu, etiketlerinin kullanıcı tabanının çeşitliliğini yansıtmasını ve kutlamasını istiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz