Türkiye’de Üretilen Uçan Araba Cezeri, Tüm Dünya’da Yankı Uyandırdı!

0
403
Türkiye’de Üretilen Uçan Araba Cezeri, Tüm Dünya’da Yankı Uyandırdı!

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi, bugün sizlere son derece milli bir araçtan bahsedeceğiz. Türkiye’de üretilen uçan araba Cezeri, tüm Dünya’da yankı uyandırdı!

Herkesin filmlerde gördüğü, hayallerinde kurduğu uçan araba, artık gerçek oldu. Bu gerçek ise Türkiye tarafından ortaya çıktı. Türkiye’nin bu başarısı tüm Dünya’da konuşuluyor.

Uçan araba Cezeri, ilk defa 2019 yılında Teknofest’te görücüye çıkmıştı. Çıktığı andan beri de sürekli olarak takip ediliyordu ve artık beklenen haber geldi. Uçan araba Cezeri, test uçuşlarını yapıyor. Uçuşlar gayet başarılı bir şekilde gerçekleşiyor. Tamamen yerli olması da çok büyük bir başarı. Arabanın ismi Bilime büyük katkıları olan Cezeri’den geliyor.

Son derece kolay kullanılabilen uçan araba Cezeri, şuanlık sadece kısa mesafelerde uçabiliyor. Ancak yapılması planlanan birçok hedef var ve bu sadece bir başlangıç. Uçan arabanın gelecekte daha fazla kişi taşıması bekleniyor ve daha uzun mesafe uçuşları yapması bekleniyor. Şuanda sadece tek kişi binebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Microsoft Editör Nedir
uzan-araba-cezeri
İlk Yerli Uçan Araba Cezeri

Uçan Araba Cezeri Ne Zaman Trafiğe Çıkacak?

Uçan araba Cezeri, hayatımızı büyük oranda kolaylaştıracak. Kısa sürede, trafiğe takılmadan direkt olarak istediğimiz yere gidebileceğiz. Özellikle İstanbul gibi trafik sorunu yaşayan iller için son derece faydalı olacak.

Uçan araba Cezeri’nin trafiğe çıkması için verilen süre 15 yıl. Ne kadar uzun gibi görünse de göz açıp kapatıncaya kadar bu 15 yıl bitmiş olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz