Türk Oyun Şirketi Bigger Games, 6.6 Milyon Dolar Yatırım Aldı

0
24
Bigger Games
Bigger Games

Merhaba Teknoloji Haberleri ailesi , bugün sizlere Türk Oyun Şirketi Bigger Games, 6,6 Milyon Dolar Yatırım Aldı hakkında bilgiler vereceğiz.

Basit bulmaca oyunları geliştiren Bigger Games, ABD merkezli Index Ventures liderliğinde düzenlenen turda 6,6 milyon dolarlık yatırım aldı. Daha önce Supercell, King, Roblox ve Discord gibi önemli girişimlere destek veren Index Ventures’in bu yatırımı, global çapta önemli bir başarı olarak gösteriliyor.

Türkiye’de oyun sektörü, yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Bu yıl çinde Peak Games’in Zynga tarafından 1,8 milyar dolara satılmasının ardından geçen yıl kurulan Bigger Games, ABD merkezli bir yatırım kuruluşundan 6,6 milyon dolar yatırım aldı.

ABD’li oyun devi Zynga tarafından satın alınan Peak Games’inToy Blast oyunu için çalışan ekipte yer alan Hakan Ulvan, Yağız İpek ve Erkan Gürel tarafından kurulan Bigger Games adlı oyun girişimi, kısa süre içinde 75 milyon indirme rakamına ulaşmayı başardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WhatsApp Silinen Mesajları Okumak
Bigger Games
Bigger Games

Bigger Games kurucularından Hakan Ulvan, Vanturebeats’e yaptığı açıklamada “Sıradan bulmaca oyunları pazarında büyük fırsatlar olduğu düşünüyoruz. Başladığımızda basit oyunlar ile hızlı kazançlar elde etmek istedik. Bu oyunlar başarılı oldu. Pazara hızlı girmek için pazarlama ekibimizi de hızlı kurmak istedik” açıklamasında bulundu.

Bigger Games’e Yatırım Yapan Index Ventures Discord ve Roblox Gibi Girişimlere de Yatırım Yaptı

Index Ventures tarafından yapılan bu yatırım önemli bir başarı olarak gösteriliyor. Nitekim yatırım şirketi daha önce Supercell, King, Roblox ve Discord’a da destek vermişti.

Bigger Games’in ön plana çıkan oyunları arasında Hoop Stack, Hollo Ball ve Color Rope yer alıyor. Şirketin sunduğu bu üç oyun, kullanıcılara basit kontrol mekanizmaları ile eğlenceli bir deneyim sunmayı amaçlıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz