Trump’ın Truth Social uygulaması artık indirilebilir

0
94
Truth Social
Truth Social

Eski ABD Başkanı Donald Trump, geçen yıl Truth Social adlı kendi sosyal medyasını başlatma niyetlerini paylaştı. Sosyal medya platformu o zamandan beri geliştirilmekte ve nihayet 21 Şubat 2022’nin (Başkanlar Günü) erken saatlerinde uygulama yayınlandı. Truth Social uygulaması artık Apple App Store’dan indirilebilir.

Ancak, bazı kullanıcılar Truth Social uygulamasında hesap oluştururken sorun yaşıyor. Bazı kullanıcılara, uygulamada hesap oluşturmak için kişisel bilgilerini girerken “Bir şeyler ters gitti. Lütfen tekrar deneyin” uyarısı verildi. Reuters’e göre bazı kullanıcılara “Yoğun talep nedeniyle sizi bekleme listemize aldık” da gösteriliyor.

İlk başta, Truth Social tıpkı Twitter’a benziyor. Twitter’ın profil sayfasıyla neredeyse aynı olan bir kullanıcı profili sayfasına sahiptir. Twitter’ın tweet’leri ve retweetleri olduğu gibi, Truth Social’ın da “gerçekleri” ve “yeniden doğruları” vardır. Ekran görüntüleri ayrıca, uygulamanın tıpkı Android ve iOS’taki Twitter uygulamasında olduğu gibi bir ana sayfa sekmesi, bir arama sekmesi, bir bildirim sekmesi ve bir mesajlar sekmesine sahip olduğunu gösteriyor. Simgeler ve genel kullanıcı arayüzü tasarımı, Twitter uygulamasına çok benziyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Spotify, favori şovunuzu bulmanıza yardımcı olmak için Podcast'ler için yıldız derecelendirme sistemi sunar

Truth Social

Truth Social, Donald Trump’ın “büyük teknolojinin zulmüyle” savaşma girişimi olarak geliyor. Donald Trump, ABD Başkanı olarak görev yaptığı süre boyunca Facebook ve Twitter’dan yasaklandı. Truth Social, eski Başkan’ın kendi sosyal medyasını kurma girişimidir.

Geçen hafta, Trump’ın oğlu Donald Trump Jr Truth Social’da “Hazır olun! En sevdiğiniz Başkan yakında sizi görecek!” TMTG CEO’su Devin Nunes, Fox News’e verdiği demeçte, şirketin uygulamayı bu yılın Mart ayı sonuna kadar tam olarak çalışır hale getirme hedefi olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz