Kullanıcılar Samsung Galaxy S21 FE’lerinde yenileme hızı sorunları bildiriyor

0
samsung galaxy s21 yenileme hız sorunları
samsung galaxy s21 yenileme hız sorunları

Samsung Galaxy S21 FE lansmanını görmek için uzun süre bekledik. Cihazın başlangıçta Ağustos 2021’de gelmesi bekleniyordu. Yine de, devam eden çip sıkıntısı ve diğer faktörler Samsung’u Samsung Galaxy S22 serisi lansmanından hemen önce piyasaya sürmek için bu yıla kadar beklemeye zorladı. Bu, Samsung’un duyurudan önce hataları gidermek için fazlasıyla yeterli zamanı olduğunu düşünmemize neden olur, ancak görünüşe göre durum böyle değil.

Görünüşe göre birkaç kullanıcı Samsung Galaxy S21 cihazlarından olması gerektiği kadar memnun değil. Birkaç rapor, telefonlarının hızlı ve duyarlı 120 Hz yenileme hızına sahip bir ekranın güzelliklerini sunmakta zorlandıklarını, çünkü büyük gecikmeler ve diğer sorunlar yaşadıklarını iddia ediyor. Cihaz, 120 Hz’lik 6.4 inçlik bir ekrana sahip ancak ne yazık ki diğer üst düzey Samsung cihazları gibi değişken yenileme hızlarını desteklemiyor. Başka bir deyişle, Samsung Galaxy S21 yalnızca 120Hz şeridinde veya 60Hz alanında aşağı yuvarlanabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple AirPods 3. Nesil yeni tasarımı ve akıllı özellikleriyle duyuruldu

Samsung Galaxy S21 FE ekranında değişken yenileme hızlarının olmaması, cihaz 60 Hz’den daha düşük yenileme hızlarını görüntülemeye çalıştığında bir sorun haline geliyor ve bu da gecikmeli performans anlamına geliyor. Bazı müşteriler, sorunun ekrandaki animasyonlarda büyük gecikmelere ve takılmalara neden olduğunu açıklıyor ve bir göz atmak isterseniz, Samsung forumlarında konuyla ilgili uzun bir yorum listesi var.

SamMobile’daki adamlar da Exynos destekli cihazlarıyla bu sorunu yaşıyorlar ve geçici bir düzeltme buldular, çünkü ekranı tekrar açtığınızda yalnızca ekranı kapatmak sorununuzu çözecek gibi görünüyor. Ancak, bu sorunun gelecekteki bir yazılım güncellemesiyle çözülüp çözülemeyeceğini veya doğrudan bir donanım sorunuyla ilgili olup olmadığını görmek için hala bekliyoruz.

Olumlu bir kayda göre, Samsung, Samsung Galaxy S22 Ultra modellerinde ekranı etkileyen sorunu zaten kabul etti ve bir düzeltmenin yolda olduğunu doğruladı. Ne yazık ki şirket belirli bir tarihten bahsetmedi ancak umarız bir sonraki yazılım güncellemesinde gelir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Twitter Önbellek Temizleme Nasıl Yapılır?

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz