Toyota’dan Apple’a uyarı geldi: “Otomobil üretmek kolay iş değil!”

0

Toyota firmasının güncel CEO’su olan Akio Toyoda, Apple’a otomobil üretimi hakkında bazı uyarılar yaptı. Eğer hatırlarsanız, Apple’ın geliştirmek istediği bir Apple Car projesi var. Otonom özelliklerin hakim olduğu proje, tamamen elektrikli olacak.

Toyota CEO’sunun yaptığı uyarı açıklaması

Akio Toyoda, “Teknik beceriye sahip olan herkes bir araba yapabilir ancak bir araba hayata geçildiğinde veya pazara girildiğinde, müşterilere ve çeşitli değişikliklere yanıt vermek için 40 yıl boyunca kendilerini hazırlamak gerekiyor. Teknoloji şirketlerinin otomobil endüstrisine giriyor olması, sektörde bir gelecek gördükleri anlamına geliyor. Biz Toyota olarak bu tarz yeni girişleri memnuniyetle karşılıyoruz. Otomobil piyasasının kolay olmadığı da unutulmamalı.” şeklinde açıklamalar yaptı.

Duruma baktığımızda Apple firmasının dünya üzerindeki en değerli şirketler arasında ilk sıralarda olduğunu görüyoruz. Hal böyle olunca da Apple’ın otomobil üretebilmesi çok da imkansız değil. Elbette ki otomobil piyasasında on yılları boyu süren tecrübe ile neredeyse sıfır tecrübe bir tutulamaz. Fakat Apple’ın yazılım tarafındaki gücü ile geliştirebileceği yeni teknolojiler ile fark yaratabileceği gerçeği de var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz