iPhone 12 İlk Satışları, Gecikmelere Rağmen iPhone 11’i Aştı

0

Apple artık her yıl iPhone’larının tam olarak kaç adet sattığını açıklamıyor, bunun yerine her bir telefonun ortalama satış fiyatına ve iPhone bölümünün ürettiği toplam gelire odaklanıyor. Ancak, tüm hesaplara göre, iPhone 12 serisi şirket için büyük bir başarı oldu.

Counterpoint Research’ün raporu, iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max dahil olmak üzere iPhone 12 serisinin 2021’in ilk çeyreğinde iPhone 11 serisinden daha fazla aktif kullanıcıya sahip olduğunu gösteriyor.

Sevkiyat veya satış rakamlarından farklı olarak, kurulu taban, bir ürünün fiilen kullanımda olan toplam birim sayısını gösterir.

Kayıp Zamanı Telafi Etmek

Rakamlar özellikle etkileyici çünkü salgının Apple üretimi üzerindeki etkisi nedeniyle iPhone 12’nin piyasaya sürülmesi ertelendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   T7 Multivan PHEV Lansmanı Yaklaşıyor

iPhone 11, Eylül 2019’da satışa sunulurken, iPhone 12 serisi, normal iPhone 12 ve iPhone 12 Pro için Ekim 2020’nin sonunda tanıtıldı. Bu arada, iPhone 12 mini ve iPhone 12 Pro Max hayranları, seçtikleri telefonların gönderilmeye başlanması için Kasım ortasına kadar beklemek zorunda kaldı.

iPhone 12

iPhone 12 Serisini Harika Yapan Neydi?

iPhone 12 serisi, müşterilerin ilgisini çekmesini sağlayan birçok yeniliğe sahipti. Buna, tüm modellerde bir OLED ekran, daha düz kenarlı form faktörü yeniden tasarımı, geliştirilmiş kamera, yeni nesil A serisi işlemci ve en önemlisi birçok 5G bağlantısı dahildir.

Kullanıcılara iPhone 12’de en çok hangi özelliğin satıldığı netlik kazanmasa da 5G kesinlikle merakla beklenen bir yenilik. Önümüzdeki yıllarda mobil ortamı dönüştürmeye devam etmesi gereken yeni daha hızlı bağlantının kilidini açar. Şimdi Apple’ın bu yılki iPhone 13 serisinin çok satan telefon trendini sürdürmesini sağlamak için elinden gelen her şeyi yapması gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz