Aurus, Bentley ve Rolls-Royce’e Rakip Olacak

0
181
aurus-üretime-basladi

Rusya’nın en pahalı otomobil markalarından biri olan Aurus Senat’ın üretimiyle alakalı ülke de belli açıklamalar yapılmıştı. Yaklaşık olarak 8-9 yıllık araba markası olan Aurus, ülkenin başkanı Putin tarafından da hem ekonomik hem manevi şekilde destekleniyor.

2018 yılında kazanmış olduğu seçim ile birlikte ülke çapında ki yatırımlara daha çok önem veren Putin, en büyük destek verdiği yatırımlardan birinin de Aurus olduğu biliniyor.

Aurus, Senat’ın geçtiğimiz günlerde üretime girmesi ile birlikte araç içerisinde teknik ve donanımsal özellikler belli olmaya başlamıştı. Özellikle de Rus otomotiv endüstrisine kısa vadede ciddi etki yapacak araç birçok kişi tarafından merakla bekleniyor.

Aracın 2021 üretim hedefinin ortalama olarak 200 ile 300 adet olacağı açıklandı.

Aurus, Bentley ve Rolls-Royce'e Rakip Olacak
Aurus, Bentley ve Rolls-Royce’e Rakip Olacak

Araç Özellikleri ve Fiyatları

Rusya’nın kendi markasına yönelmesi ve birçok teknoloji ile birlikte ortaya çıkarmış olduğu yenilikler ile ticarete atılması bu zamana kadar batı toplumun yaratmış olduğu kapatilist sistemin getirdikleri olarak sıralanabilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Antivirüs Programı Nedir? Ne İşe Yarar?

Rusya toplumu içerisinde üretim dahilinde olan araç için istenilen rakamın 18 milyon Ruble yani günümüzün kuruyla yaklaşık olarak 2 milyon 79 bin 767 Tl olacağı konuşuluyor.

Bu aracın Avrupa genelinde de en yüksek fiyat ekonomisine sahip olan Bentley ve Rools-Royve gibi üreticilere rakip olacağı konuşuluyor. Rus otomotiv araştırma enstitüsü NAMI’nin bünyesindeki oluşum, Rus üretici Sollers ile güçleri birleştirmiş olduğu konuşulmaktadır.

Araç için kısa bilgi vermek gerekirse 606 bg gücüne sahip ve 3,3 ile 4,3 metre arasında değişen bir aks mesafesine sahip olan araç yaklaşık olarak 1.700 ve S600 ikilisinin 0-100 km/h hızına sahip olacağı konuşuldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz