TikTok’un Yeni Gizlilik Politikası Biyometrik Verileri Toplamasına İzin Veriyor

0

TikTok kullanıcısıysanız ve ABD’de ikamet ediyorsanız, uygulamanın gizlilik politikasında muhtemelen haberdar olmak isteyeceğiniz bir değişiklik yapılmıştır.

TikTok Sizden Otomatik Olarak Topladığı Veri Listesine Daha Fazlasını Ekliyor

TechCrunch tarafından ilk kez fark edildiği üzere TikTok, hangi bilgileri topluyoruz? bölümüne yeni bir Görüntü ve Ses Bilgileri alt bölümü ekledi. ABD’deki gizlilik politikasının bir bölümü. Gelecekte, kısa biçimli video uygulamasının biyometrik tanımlayıcıları ve “yüz izleri ve ses izleri” gibi kullanıcı içeriğinden bilgi toplayabileceğini söylüyor.

En azından TikTok’un verilerimi otomatik olarak toplamaya başlamadan önce bana haber vereceğini düşünüyor olabilirsiniz, bu yüzden hayır diyebilirim. Ama bu ne yazık ki doğru olmayabilir.

TikTok yeni politikası, atıfta bulunduğu “yasanın” federal yasa mı, eyalet yasası mı yoksa her ikisi mi olduğunu netleştirmiyor. Bu, eyaletinizde biyometrik gizlilik yasaları yoksa, o zaman yasal olarak zorunlu olmadığı için şirket sizden izin istememeyi seçebilir anlamına gelebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Windows 10 Mayıs 2021 güncellemesi çıktı

Biyometrik

Geçen Nisan ayının sonunda TikTok, güvenlik yaklaşımını tartışmak için bir blog yazısı yayınladı. Uygulama, 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana “güvensiz” ve “güvensiz” olduğu için ağır bir şekilde eleştirildi, bu nedenle muhtemelen platform bu iddiaları ortadan kaldırmak için elinden geleni yaptığını belirtmek istedi.

Şirketin Bilgi Güvenliği Başkanı Roland Cloutier, “Ekibim ve ben TikTok’un güvenliğini, altyapımızı ve uygulamalarımızı kapsamlı bir şekilde gözden geçiriyoruz, mevcut uygulamaları test ediyoruz ve aktif olarak gelecekte neye ihtiyacımız olacağını tahmin etmeye çalışıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz