Tesla araçların kullanımı Çin’de kısıtlandı!

0
23

Otonom sürüş teknolojisi ile tanınan Tesla, olası güvenlik risklerine karşılık bazı kısıtlamalara maruz kaldı. Bu kısıtlamalar ile beraber askeri ve hükümet personelleri Tesla otomobiller kullanamayacak. Yani askeri görüntülerin dışarıya sızması engelleniyor.

Tesla araçlar neden kısıtlandı?

Tesla firmasının ürettiği araçlar, otonom sürüş teknolojilerine öncülük ediyor. E haliyle de otonom sürüş için aracın birçok bölgesine kamera yerleştirmek gerekiyor. Çünkü kameralardan alınan görüntüler yapay zekaya sunuluyor ve böylece yapay zeka bazı kararlar alıyor.

Çin hükümeti de Tesla’nın ABD’ye önemli görüntüler sızdırabileceği ihtimaline karşın askeri ve hükümet çalışanlarının Tesla marka otomobil kullanmasını yasakladı. Tesla’nın ise önceden yaptığı açıklama tekrardan vurgulandı: “Tesla’nın gizlilik koruma politikası Çin yasalarına ve düzenlemelerine uygundur. Tesla, kullanıcıların gizliliğinin korunmasına büyük önem veriyor”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   2023 Yılında Turistler Uzayı Seyahat Edecek

Tesla nedir?

Tesla, Inc. veya kısaca Tesla, elektrikli araç tasarlayan, üreten ve satan Palo Alto, Kaliforniya merkezli bir Amerikan şirketi. Şirket aynı zamanda, kardeş şirketi olan SolarCity aracılığıyla evlere güneş paneli veya solar kiremit satarak araçları evde dahi temiz pil enerjisi depolanmasını sağlıyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz