Tesla Üretim Hattını 18 Gün Durdurma Kararı Aldı

0
20
Tesla y

Merhaba Teknoloji Haberleri ailesi , bugün sizlere Tesla Üretim Hattını 18 Gün Durdurma Kararı Aldı hakkında bilgiler vereceğiz.

Tesla, Model S ve Model X elektrikli araçlarının üretimini bu ayın sonlarından itibaren 18 gün süreyle durdurmayı planlıyor. Model 3 / Y’nin Model S / X’e göre popülaritesi göz önüne alındığında, Tesla’nın tatil için üretime ara verdiğini görmek şaşırtıcı değil.

Tesla CEO’su Elon Musk’ın çalışanlarına gönderdiği e-postaya göre şirket, 18 gün boyunca Model S ve Model X üretim hatlarını durduracak. Bu süre zarfında çalışanlar 7 gün ücretli, geriye kalan günlerde ücretsiz izinli sayılacak.

Tesla x
Tesla x

CNBC tarafından görülen etkilenen ekip üyelerine gönderilen bir e-postaya göre, çalışanlar Cuma günü karar hakkında bilgilendirildi. Bildirime göre, kapanıştan önceki son çalışma günü 23 Aralık. 24 Aralık ve 25 Aralık, 31 Aralık ve 1 Ocak’ta olduğu gibi ücretli tatillerdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android 12 artık Google Pixel telefonlarda kullanılabilir

Tesla, etkilenen çalışanlara bir haftalık tam maaş (4 Ocak’tan 8 Ocak’a kadar) sunuyor ve herkesi 11 Ocak’ta işe geri döndürme planları yapıyor.

tesla
tesla

Personel bu süre boyunca PTO’yu kullanabilir veya farklı departmanlarda diğer vardiyalarda çalışmak için gönüllü olabilmesine rağmen, bu sadece birkaç gün (28 Aralık – 30 Aralık) ücretsiz izin bırakıyor.

Tesla, en son kazanç raporunda, üçüncü çeyrekte 16.992 Model S / X araç ürettiğini ve toplam araç üretiminin sadece % 11,7’sini oluşturduğunu söyledi. Montaj hattından çıkan diğer 128.044 araç Model 3 / Y varyantlarıydı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz