Telegram, sesli sohbetlere yeni özellikler ekliyor

0
25

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Telegram, mobil ve web uygulaması için büyük bir güncelleme yaptı. Güncelleme, sesli sohbetler ve ödemeler için yeni özelliklerle birlikte gelir ve ayrıca iki yenilenmiş web uygulaması sunar.

Telegram, Planlanmış Sesli Sohbetler ve Daha Fazlasını Ekler

Telgraf bir yayında güvenli mesajlaşma uygulaması için önemli güncellemeler ile ilgili bir takım açıkladı. Planlanmış sesli sohbetler bu iyileştirmelerden sadece bir tanesidir ve bir toplantı için belirli bir tarih ve saat ayarlamanıza olanak tanır.

Bir grubun yöneticisiyseniz bu, sesli sohbetinizin ne zaman gerçekleşeceğini herkesin bilmesini sağlamanın harika bir yoludur. Sesli sohbet başlamak üzereyken Telegram, kullanıcıların telefonlarına bir bildirim göndererek onları bilgilendirir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   IMEI Numarası Öğrenme Nasıl Yapılır

Telegram ayrıca sesli sohbetler için mini profiller sunuyor. Artık sesli sohbetler sırasında kullanıcıların profillerini sesli sohbet penceresini kapatmanıza gerek kalmadan görüntüleyebileceksiniz. Bu, tam olarak kiminle konuştuğunu anlamanı kolaylaştırır. Bilgilerinizde son dakika değişikliği yapmak istemeniz durumunda, sohbet sırasında profil resminizi ve biyografinizi de değiştirebilirsiniz.

Payments 2.0 İle Tanışın

Payments 2.0, Telegram’ın yeni ve geliştirilmiş ödeme sistemidir. Artık uygulamadaki satıcılar sohbetler içinden ödeme alabilir ve bunu yapmak için uygulamadan çıkmak zorunda bile kalmazlar. Stripe, Sberbank, Tranzzo ve Payme, Telegram’ın desteklediği ödeme sağlayıcılarından sadece birkaçı.

Telegram, kullanıcılara bir satın alma işlemi yaparken ipuçları ekleme olanağı da sağlıyor. Ödeme özelliği artık her Telegram uygulamasında mevcuttur ve buna masaüstü sürümü de dahildir.

Telegram
Telegram

Telegram Ayrıca İki Yeni Web Sürümünü Başlatıyor

Telegram yalnızca yeni bir web sürümü sunmakla kalmıyor, size aralarından seçim yapabileceğiniz iki tane sunuyor. Her iki uygulama da tam özelliklidir ve çıkartmaları, karanlık modu ve sohbet klasörlerini kullanmanıza izin verir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   BTCTurk Kullanıcılarını İlgilendiren İddialar Var..!

Hangisini tercih ettiğinizi bulmak için her iki sürümü de, Telegram Web K ve Telegram Web Z deneyebilirsiniz.

Telegram’a Gelen Diğer Özellikler

Tüm bu harika özelliklere ek olarak güncelleme, Android uygulamasına, yan menüye dokunup sohbet listenize geçerken daha yumuşak bir geçiş sağlayan yeni animasyonlar da getiriyor.

Güncelleme, videolar için daha sezgisel bir geri sarma ve ileri sarma özelliğinin yanı sıra doğrudan bir sohbette fotoğraflara daha yakından bakmanıza olanak tanıyan sıkıştırarak yakınlaştırma özelliği ekler. Bu özellikleri kendiniz görmek istiyorsanız, Telegram’ın en son sürümünü indirdiğinizden emin olun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz