Spotify abonelik fiyatlarına zam kapıda!

0
17

Dünyanın en popüler müzik dinleme platformu olan Spotify, 150 milyondan fazla aboneye sahip. Fakat şirket, son çeyrek itibariyle 125 milyon Euro zarar ettiğini belirtti. Elbette ki aşırı fazla bir zarar sayısı. 

Muhtemelen bu zarar, Spotify’ın sanatçılara ödediği telif hakkı ücretleri yüzünden ortaya çıktı. Zararı kapatmak için de şirketin yapabileceği en iyi hamle, abonelik fiyatlarına zam yapmaktı. Geçtiğimiz gün itibariyle bu zammın haberini aldık ve ne kadar olacağını merak ediyoruz. Şirketin zam ile ilgili yaptığı açıklama ise şöyle:

“Kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına göre değişen çeşitli abonelik fiyatları sunuyoruz ve zaman zaman fiyatlarımızı makroekonomik faktörleri yansıtacak ve gelişmiş bir hizmet sunarken taleplerimizi karşılayacak şekilde güncelliyoruz”

Spotify nedir?

Spotify İsveç merkezli bir müzik veri akışı ve podcast servisi olup aralarında Sony, EMI, Warner Müzik Grubu, The Orchard ve Universal’in de bulunduğu bir dizi seçkin bağımsız plak şirketlerinden seçilmiş müziklerin sınırsızca dinlenmesine izin veren, aylık abonelik sistemiyle çalışan bir dijital müzik platformudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz