Tavan Vinci Nedir? Ne İşe Yarar?

0
57
Tavan Vinci
Tavan Vinci Nedir? Ne İşe Yarar?

Fabrika, atölye, ambar, liman gibi oldukça geniş alanlarda kullanılan tavan vinçleri, teknik özellikleri itibariyle tek raylı ve iki raylı çalışma sistemine sahip olan makinelerdir. Bu iş makinesinin çalışma mekanizması, elektrik motoru ve hidrolik motor aracılığıyla çalışmak üzere tasarlanmıştır.

Bir çok sektörde kullanılan, ray üzerinde yukarı, aşağı ve yatay eksende hareket eden tavan vinci ağır yüklerin kaldırılmasına yardımcı olur. Çoğunlukla  ağır sanayide hem tonaj, hem de boyut olarak büyük malzemelerin taşınmasına yarayan tavan vinçleri ağır sanayinin yanı sıra maden ocakları, döküm fabrikaları, tersaneler, antrepolar, limanlar gibi büyük makina parçaları gibi parçaların üretildiği ve kullanıldığı sektörlerde de sıklıkla tercih edilir.

Uzaktan kumandalar ile kontrolü sağlanabilen tavan vincinin kurulumu da oldukça zahmetsizdir. Yük transferi önceden tanımlı sistemler üzerinden yapıldığı için operatörün kumanda aracılığı ile yükü istenilen hedefe aktarması da oldukça kolaydır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Xbox daha düşük maliyetli Game Pass 'Core' üyeliğini test etmeye başladı

Tek yollu ray sistemi üzerinde çalışan tavan vinci bu yapısı ile malzemeleri olabildiğince geniş bir alana transfer edebilme özelliğine sahiptir. Tavan vincin diğer bir özelliği ise her türlü hava ve ortam koşullarına olan dayanıklı yapısıdır.

Farklı özelliklere sahip olan tavan vinçlerinin ihtiyaçlara göre, tek giriş gezer köprülü, çift giriş gezer köprülü ve  konsol vinç gibi çeşitleri vardır. Aynı zamanda tavan vinçleri bina çatısına da kurulabilen modeli sayesinde diğer modellerden daha yükseğe malzeme transfer etmeye yardımcı olur.

Tavan vinci ve diğer iş makineleri hakkında daha ayrıntılı bilgiye sahip olmak için https://machineryline.com.tr/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz