Apple’ın iOS 17 değişikliklerinde ‘hey Siri’ sesini kaybedebilir

0
Apple'ın iOS 17 değişikliklerinde 'hey Siri' sesini kaybedebilir
Apple'ın iOS 17 değişikliklerinde 'hey Siri' sesini kaybedebilir

Apple’ın iOS 17 için WWDC duyurularıyla ilgili bir son dakika söylentisi, “Hey Siri” komutunun sadece “Siri” olarak kısaltılabileceğini iddia ediyor.

Apple iOS 17 hey Siri
Apple iOS 17 hey Siri

Kullanıcıların “Hey” Demesine Gerek Kalmayabilir

“Hey Siri” komutu pek çok iPhone ve iPad kullanıcısına Siri’ye soru sormaya başlamanın bir yolu olarak yerleşmiş durumda. Cuma günü geç saatlerde çıkan bir söylenti doğruysa, kullanıcıların artık “Hey” demesine gerek kalmayabilir.

Cuma akşamı tweet atan Bloomberg’den Mark Gurman, “Hey Siri” tetikleyici ifadesini sadece “Siri” olarak değiştirmeye yönelik büyük bir projenin meyvesini vermiş olabileceğini söylüyor, Gurman’a göre WWDC sırasında olası bir duyuru olarak dikkat edilmesi gereken bir şey.

Gurman daha önce Kasım 2022’de projeyi tartışmış ve mühendisler projenin çalışması için “temel mühendisliği” büyük ölçüde değiştirmişti. Sorunun, aksanlar için uyarlama, daha uzun bir cümle yerine iki heceli bir tetikleyici kelimenin algılanması ve yapay zekanın önemli ölçüde yeniden eğitilmesi de dahil olmak üzere birçok yönü vardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Xiaomi 14 Pro: Detaylı ekran özellikleri paylaşıldı
iOS 17 hey Siri
iOS 17 hey Siri

Bu yorumun, “Shrimp Apple Pro” adlı sızıntıcı tarafından Weibo’da tespit edilen ve Twitter’da yayınlanan bir başlık tarafından desteklendiği görülüyor. Yazıda “Siri’nin uyandırma yönteminin” “Hey Siri” yerine sadece “Siri” olarak değişeceğinden bahsediliyor. Weibo metni ayrıca iOS 17’nin daha fazla tasarım değişikliği ile nasıl “Androidleştirildiğinden” bahsediyor. Bu değişiklikler arasında daha fazla kilit ekranı widget’ı, yükseltilmiş bir Akıllı Ada, elden geçirilmiş bir Kontrol Merkezi ve masaüstü widget’ları için dinamik ekran desteği yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz