Steam nihayet çok yakında Chromebook’larda kullanılabilir

0
steam chroombook
steam chroombook

Chromebook’lar web’de gezinmek, bazı işleri halletmek ve hatta eğlence için mükemmeldir. Genellikle tam bir iş günü sürebilen uzun saatler pil ömrü sunar ve işe odaklanmak ve öğrencilerin ödevlerini tamamlamalarına yardımcı olmak için gereken işlevlerin çoğuna sahiptir.

Chromium Gerrit’e yapılan yeni bir taahhüde göre (ilk olarak Android Polisi tarafından tespit edildi), Steam yakında Chrome OS’ye yerel bir uygulama olarak gelebilir. Uygulama “Borealis” kod adını aldı ve Valve, popüler oyun platformunu uygun fiyatlı Chromebook cihazlarına getirmek için çalışıyor. Android Police, Chrome OS 98’e belirli işlevlere izin veren özel bayrakların eklendiğini ve gelecekteki bir Canary sürümünde de biraz destek göreceğimizi söylüyor.

Steam

Android Police’e göre Steam, bir süre önce eklenen Linux uyumluluğuna bunu çalıştırabilecek ve oyunlar Proton ile uyumlu olacak. Proton’un kendisi, Valve tarafından geliştirilen ve Windows tabanlı oyunların Linux işletim sistemlerinde çalışmasına izin verecek bir uyumluluk katmanıdır. Her şeyin ne kadar işe yarayacağı belli değil, ancak hayranlar ve oyuncular sistemi büyük ölçüde övdü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple, MacBooks M1 ile Yanıltıcı Reklamcılıkla Suçlanıyor

Steam’i uygun fiyatlı Chromebook’larda görmek harika olsa da, çoğu Chromebook’un AAA oyunları oynayamadığını ve cihazların çoğunun düşük ayarlarda bile çoğu oyunu oynayamayacağını unutmamak önemlidir. Belirli yazılımları ve başlıkları harika bir genel deneyimle çalıştırabilecek bazı üst düzey cihazlar var, ancak çoğunluğu muhtemelen yalnızca daha az grafik yoğun oyunlar oynayabilecek.

Steam’in uygun fiyatlı Chromebook cihazlarına geldiğini görmek harika, ancak kullanıcıların çoğuna, daha iyi performans ve daha eğlenceli grafikler sunacağı için Stadia veya NVIDIA GeForce Now gibi bulut tabanlı bir oyun platformu üzerinden oynamaları önerilecek. .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz