Instagram Yorum Yapmayı Kapatma Resimli Anlatım

0
instagram yorum kapatma
instagram yorum kapatma

Bir Instagram içerik oluşturucusu olarak, yüklenen bazı fotoğraflara veya videolara yapılan yorumları devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz. Burada, Instagram size çok çeşitli seçenekler sunar. Önceden yüklenmiş fotoğraflar veya videolar için ve ayrıca yeni gönderiler için yorum engelleyebilirsiniz. Tüm yorumları devre dışı bırakmak istemiyorsanız, rahatsız edici yorumları gizleme ve hatta yalnızca içinde belirli kelimeler bulunan yorumları engellemek için filtreler ekleme seçeneğiniz vardır.

Belirli kişilerin IG gönderilerinize yorum yapmasını da engelleyebilirsiniz. Adımlar, küçük değişikliklerle hem Android hem de iPhone/iPad için aynıdır.  İlk olarak, mevcut gönderiler için yorumları kapatmaya bir göz atalım.

Mevcut Bir Instagram Gönderisi İçin Yorumları Kapatın

  1. Instagram uygulamasını açın ve sağ alttaki profil simgesine dokunarak profil ekranınıza gidin.
  2. Uygulamaya birden fazla Instagram hesabı eklediyseniz, hesap profil resmini göreceksiniz.
  3. Profilinizin altında, yorum seçeneğini devre dışı bırakmak istediğiniz gönderiye dokunun.
  4. Şimdi, sağ taraftaki gönderinin üzerindeki üç nokta simgesine dokunun ve Yorumlamayı Kapat’ı seçin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mars'a giden Ingenuity, Mars yüzeyinden yeni bir fotoğraf gönderdi!

Şimdi Instagram beslemenizde bu gönderiye bakarsanız, gönderi için yorum düğmesi bulunmayacaktır.

Yorum

Instagram Gönderilerini Yüklerken Yorumları Gizle Seçeneğini Gizle

Belirli gönderiler için yorumları yüklerken engelleyebilirsiniz. Bunun için, fotoğraf paylaşım uygulamasında gönderileri paylaşmak için her zamanki adımları izleyin. Ancak, Paylaş seçeneğinin bulunduğu son ekranda, Instagram gönderilerini Facebook, Twitter vb.’de paylaşma seçeneklerinin altında Gelişmiş ayarları görmelisiniz. Üzerine dokunun.

Gelişmiş Ayarlar altında, Yorumlamayı Kapat anahtarını Açık olarak değiştirin. Bununla, bu Instagram gönderisine yapılan yorumlar devre dışı bırakılacak. Benzer şekilde, istendiğinde diğer gönderiler için de adımları takip edebilirsiniz.

Söz konusu gönderiye yapılan yorumlar Instagram web sitesinde de devre dışı bırakılacaktır. Ancak şu anda Instagram web sitesinden yorumları açma/kapatma seçeneği yok. Yorumları devre dışı bırakmanın fotoğrafınızı yayınlamanızı engellemediğini unutmayın.  Bu yöntemleri takip ederek, daha önce yüklenmiş olan gönderilerinize veya hatta yenilerini paylaşırken yorumları devre dışı bırakabilirsiniz. Yorumlar seçeneği diğer gönderiler için hala orada olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram Gönderisine Yorum Yapmayı Açın

İsterseniz daha sonra Instagram gönderisini açarak uygulamadan gelen yorumları istediğiniz zaman açabilirsiniz;

  • İstediğiniz gönderiyi açın.
  • Sağ üstteki üç nokta simgesine dokunun.
  • Yorum Yazmayı Aç’ı seçin.

Şimdi Instagram beslemenizde bu gönderiye bakarsanız, yorum düğmesi yeniden görünecektir. Bu aynı zamanda, kendi yorumlarınız da dahil olmak üzere gönderinin altındaki tüm mevcut yorumları da geri yükleyecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz