Steam indirme hızı nasıl artırılır ?

0
18

Birçoğumuz özellikle şu karantina günlerinde vakit geçirmek için yeni yollar arıyoruz. En tercih ettiğimiz yol ise oyun oynamak. Piyasadaki en popüler oyunların neredeyse tamamı Steam’de satışa sunuluyor. Hâl böyle olunca herkes oyunları Steam’den alıyor. Asıl sıkıntı oyunu alıp indirmeye geçince başlıyor. Çünkü özellikle Steam’de oyun indirme hızları çok düşük olabiliyor ve indirmeler günler alıyor. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi olarak bu yazıda sizlere Steam indirme hızı nasıl artırılır? Onu anlatacağız.

Steam indirme hızını artırmak mümkün mü ?

Evet mümkün, yazımızda anlattığımız adımları uygularsanız artırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mac'te RAM Nasıl Yükseltilir?

Bu ayarları yapmak bilgisayara zarar verir mi ?

Hayır, gösterdiğimiz ayarları yapmak bilgisayarınıza zarar vermeyecektir.

Bu ayarları yapmak İnternet'e zarar verir mi ?

Hayır, bu ayarlar internetinizin kaldıramayacağı bir yük oluşturmadığı için zarar vermez.

Ethernet ile bağlanın

İndirme hızını artırmanın birkaç yolu olsa da en etkili yolu ethernet kablosuyla internete erişmek olacaktır. Çünkü Wİ-Fİ ile bağlantı kurulduğu zaman sinyaller tam olarak ulaşamadığı için internet hızını tam olarak alamayabiliyorsunuz. Ayrıca internete Wİ-Fİ yolu ile bağlı diğer cihazlar da internet yavaşlatabiliyor.

Eğer ethernet ile bağlanırsanız bu yavaşlamanın önüne geçebilirsiniz. Ethernet ile bağlanmak için öncelikle bir ethernet kablosu edinmeniz gerekiyor. Muhtemelen modeminizin kutusunda bulabilirsiniz.

İlginizi ÇekebilirUpload Yapmak Kotadan Yer mi ?

 

İndirme bölgenizi değiştirin

Steam, siz Türkiye’de bile olsanız indirmeyi ABD veya başka sunucular üzerinden yapabiliyor. Bu da sizin indirme hızınıza etki edebiliyor. Ayrıca varsayılan ayarlarınızda bant genişliğiniz sınırlıysa yine indirme hızınız etkilenebilir. Steam indirme ayarlarınızı aşağıda bulunan resimdeki gibi yapmanız indirme hızınızı artıracaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bilgisayardan Iphone Telefonuma Nasıl Fotoğraf Atabilirim? - 3 Adımda Iphone Dosya Transferi

Steam indirme hızı nasıl artırılır

Ayarları yaptıktan sonra indirme önbelleğini temizlemeyi unutmayın. Çünkü indirme önbelleğini temizlememek, yapacağınız indirmelerin önüne bir yük oluşturur ve indirme hızınızı yavaşlatır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz