Daha Rahat Uyku Uyumanızı Sağlayacak 5 Yöntem

0
20
daha rahat uyku
daha-rahat-uyku

Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi Teknobilimadamı ailesi olarak bugün hayatımızda çok önemli bir yere sahip olan ”Uyku” konusuna bakacağız. Uyku her insan için çok önemli ve olmazsa olmaz günlük bir ihtiyaçtır. Uyumayan ya da uyuyamayan insan yorgun, gergin, agresif ve daha bir çok negatif modu üzerinde taşır.

Bugün sizlere daha rahat uyumanızı sağlayacak bazı yöntemler ve uygulamalar önereceğiz. Yapacağınız bu uygulama ve yöntemlerin neredeyse hepsi bilim adamları tarafından denenmiş ve onaylanmış şekilde dünya çapında milyonlarca insana tavsiye ediliyor. İyi uyku uyuyan daha doğrusu daha rahat ve kesintisiz bir uyku uyuyan insanların daha kaliteli, daha aktif ve daha dolu bir hayata sahip olduğu söylenir. Peki uyuyamayanlar? Her gece uyuma sorunu çekenler? İşte bu yazımız sizler için!

daha rahat uyku
daha-rahat-uyku

Daha Rahat Uyku Uyumak İçin 5 Yöntem

1. Teknolojik Cihazların Önemi:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Thodex'in CEO'su yeni bir açıklama yaptı!

Uykudan yaklaşık 2 saat önce televizyon, telefon, tablet, bilgisayar gibi teknolojik cihazlara bakılması ve aktif kullanılmasının bırakılması bilim adamları tarafından söylenen ve uyulması gereken bir yöntem. Uykunuzdan 2 saat önce bu işlemleri yapmayı bıraktığınız takdirde o 2 saat boyunca gözleriniz ve beyniniz dinlenecek ve daha rahat bir uyku uyuyacaksınız.

2. Doğru Yatak Ve Yastık Seçimi:

Aslında bana kalırsa bu listede çözüme en yakın yöntemlerden biri bu. Başlığa rahat yatak ve rahat yastık yerine doğru yatak ve yastık yazdım çünkü; dünya çapında yapılan bir araştırmaya göre insanların %38i diğer insanlara nazaran daha sert ve dolgun bir yastık ve yatakta uyumayı tercih ediyor. İşte burada sizin de sizin için doğru olanı seçmeniz gerekiyor.

3. Psikolojik Yardım Almak:

Kimi insan ne yaparsa uyuyamadığını, sadece geçmişe dair düşünceler ve geleceğe dair kaygılarını düşünerek yatakta yatıp uyuyamadığı 2 3 saatinin olduğunu söylüyor. Sıkıntıdan (sıkıntıdan kastım sıkılmak değil) veya bir şeyleri çok ciddi düşündüğünüzden uyuyamıyorsanız bu konuda bir uzmandan yardım almak sizin için en iyisi olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dizüstü Bilgisayarlarda Touchpad Çalışmıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

4. Yağmur Sesi Dinlemek:

Kimileri için garip gelse de yağmur sesi bir çok insana uyku öncesi dönemde huzur veren ve daha rahat uyumalarını daha rahat uykuya geçmelerini sağlayan bir ses olarak bilinir. Yağmur sesini Youtube’dan veya Spotify’den açarak baş ucunuza ya da odanın bir yerine duyabileceğiniz şekilde yerleştirmeniz daha rahat uyku için bir çözüm olabilir.

5. Karanlık Ortam Yerine Hafif Loş Işık:

Odanın zifiri karanlık olması yerine odanıza hava katmak için sizi yormayan uykunuzdan uyandıracak derecede açık olmayacak hafif loş bir ışık daha rahat uyumanızı sağlayabilir. Uzmanların söylediklerine göre karanlıktan korkan insanlar geceleri uyuma problemleri çekebiliyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz