Apple iOS 16.5.1’i herkese açık olarak yayınladı, işte yenilikler

0
Apple iOS 16.5.1'i herkese açık olarak yayınladı, işte yenilikler
Apple iOS 16.5.1'i herkese açık olarak yayınladı, işte yenilikler

Apple iOS 17’yi geliştiriciler ve meraklılarla test ederken, şirket yeni iPhone’larında deneyimi kolaylaştırmak ve son dakika hatalarını düzeltmek için küçük iOS 16 güncellemeleri yayınlamaya devam ediyor. Cupertinolu firma birkaç hafta önce iOS 16.5’i halka sunmuş ve bu sürümde bazı aksesuarları etkileyen bir sorun ortaya çıkmıştı. Apple şimdi sorunu gidermek için hata düzeltici bir güncelleme olarak iOS 16.5.1’i yayınladı.

iOS 16.5.1 Güncellemesi Yayınlandı

iOS 16.5’e güncelledikten sonra birçok kullanıcı iPhone’larını şarj etmek için Apple’ın Lightning – USB 3 Kamera Adaptörüne güvenemiyordu. Bu nedenle son güncelleme bu sorunu gidererek kullanıcıların bu aksesuarı normalde kullandıkları gibi kullanmaya devam etmelerini sağlıyor. Beklendiği üzere bu sürüm, cihazın güvenliğini güçlendirenler de dahil olmak üzere masaya başka yamalar da getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Beklenen Telefonlar Honor Play 4 ve Ateş Ölçer Honor Play 4 Pro Tanıtıldı.
Apple iOS 16.5.1
Apple iOS 16.5.1

Apple, iOS 16.5.1 ile birlikte iPadOS 16.5.1, watchOS 9.5.2 ve macOS Ventura 13.4.1’i de yayınladı. iPad güncellemesi Lightning – USB 3 Kamera Adaptörü hatası için benzer bir düzeltme içerirken, güncellenen tüm sürümler çeşitli güvenlik yamaları ve hata düzeltmeleri içeriyor. Beta kanalında değilseniz, yamanan güvenlik açıklarından bazıları aktif olarak kullanılmış olabileceğinden, tüm Apple aygıtlarınızı mümkün olan en kısa sürede güncellemenizi tavsiye ederiz. Apple cihazınızı güncellemek için:

  1. Ayarlar uygulamasını başlatın.
  2. Genel bölümüne gidin.
  3. Yazılım Güncelleme üzerine dokunun.
  4. Sayfanın yenilenmesi için birkaç saniye bekleyin.
  5. Daha sonra güncelleme görünecektir.
  6. İndir ve yükle üzerine dokunun.
  7. Hizmet Koşullarını iyice ve dikkatlice okuduktan sonra kabul edin.
  8. Güncelleme indirme ve yükleme işlemini tamamlayana kadar cihazınızın bir güç kaynağına bağlı olduğundan emin olun.
  9. Artık mevcut en son işletim sistemi sürümünü çalıştırıyorsunuz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Sınırlı sayıda üretilen Peugeot 208 Rally4'ün stokları tükendi

İlk iOS 17 ve macOS Sonoma betaları bugün herkese açık olarak yayınlanan yamaları içermiyorsa, Apple’ın bunları her an yayınlanabilecek beta 2 ile birlikte sunması gerektiğini belirtmekte fayda var. Yani endişelenmeyin, ya zaten güvendesiniz ya da çok yakında güvende olacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz