Spotify’da Çalma Listesi Nasıl Oluşturulur?

0
spotfy çalma listesi nasıl oluşturulur
spotfy çalma listesi nasıl oluşturulur

Bir çalma listesi, bir ses cihazında veya akış hizmetinde çalınan şarkıların veya ses kliplerinin bir listesidir. Şarkıdan şarkıya atlamak için Spotify’a tıklamak yerine favori şarkılarınızı partiler, antrenmanlar veya sadece evde kişiselleştirilmiş çalma listeleri halinde düzenleyebilirsiniz. İlk olarak, iki Spotify abonelik seçeneğinden birine kaydolun: reklam destekli ücretsiz bir hesap veya aylık 9,99 dolara mal olan bir premium sürüm.

Ardından Spotify uygulamasını cihazlarınıza indirin. Web oynatıcıyı kullanarak mobil cihazlarda veya bilgisayarınızda bir oynatma listesi oluşturabilirsiniz; Cihazlar arasında senkronize olurlar. Ancak ücretsiz sürüme sahip olanlar, yalnızca kendi çalma listelerini mobil cihazlarda karıştırabilir. Spotify, Daily Mixes, Discover Weekly ve Release Radar dahil olmak üzere 15 “kendi kendini yöneten” çalma listesi sunar ve ücretsiz katmandakilerin şarkıları herhangi bir sırayla sınırsız atlama ile çalmalarına olanak tanır. Premium kullanıcılar, sınırsız atlama ile tüm çalma listelerini herhangi bir sırayla dinleyebilir ve çalma listelerini çevrimdışı dinleme için indirebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Üniversite Sınav'ına Başvuru Nasıl Yapılır

Çalma Listesi

Spotify Masaüstü Uygulamasında Bir Çalma Listesi Nasıl Oluşturulur?

  • Ekranın üst kısmındaki menüden Dosya > Yeni Çalma Listesi’ni seçin.
  • Varsayılan çalma listesi adını koruyun veya yeni bir ad ve başlık girin ve ardından Kaydet’i seçin. Ayrıca bir resim yükleme veya bir açıklama ekleme seçeneğiniz de vardır.
  • Çalma listenizin adı sol dikey panelde görünür.
  • Belirli başlıkları bulmak için arama alanını kullanın ve ardından Ekle’yi seçin. Veya başlıkları seçip sağ dikey paneldeki oynatma listelerine sürükleyin.

Spotify Mobil Uygulamasında Çalma Listesi Nasıl Oluşturulur?

  • Uygulamayı açın, ardından sağ alt köşeye gidin ve Kitaplığınız’ı seçin.
  • Sağ üst köşedeki artı (+) simgesini seçin, ardından çalma listeniz için bir ad girin.
  • Oluştur > Şarkı ekle’yi seçin.
  • Çalma listenizi oluşturmak veya belirli şarkıları aramak için önerilen başlıklar arasından seçim yapın. Önerilen şarkıları çalma listelerinize eklemek için artı (+) simgesini seçin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz