Yaklaşan Windows 11 güncellemesi sonunda Bluetooth cihazlarını yönetmeyi basitleştirecek

0
win 11 güncellemesi
win 11 güncellemesi

Microsoft nihayet birkaç hafta önce Windows 11 güncellemelerini modernize etti ve güncellemeleri Dev, Beta ve Sürüm Önizleme kanallarına böldü. Şirket şimdi Windows 11 Build 22563’ü İçeridekilere itti. Güncelleme bir dizi değişiklikle birlikte gelir ve en göze çarpan değişikliklerden biri, Bluetooth cihazlarının Windows’ta nasıl çalıştığıdır.

Yeni Windows 11 güncellemesi, doğrudan Hızlı Ayarlar’a yeni bir Bluetooth paneli getiriyor. Bluetooth’u değiştirme düğmesi her zaman oradayken, tüm Bluetooth cihazlarını eklemek, bağlamak ve temel olarak yönetmek için Windows’taki ana Ayarlar uygulamasına gitmeniz gerekiyordu. Yeni Windows 11 Bluetooth paneli, tüm bu işlevleri doğrudan Hızlı Ayarlar menüsüne getiriyor.

Artık doğrudan Hızlı Ayarlar menüsünden daha fazla Bluetooth cihazı ekleyebilir, bağlı cihazları görebilir, bağlanma ve bağlantıyı kesme gibi işlemleri gerçekleştirebilir ve pil seviyelerini görebilirsiniz. Bu, özellikle birkaçı arasında geçiş yaparsanız, Bluetooth cihazlarını yönetmeyi çok daha iyi hale getirir. Hızlı Ayarlar’daki yeni Bluetooth paneli şu şekilde görünür:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Elon Musk, ChatGPT ve diğerlerine rakip olmak için 'Grok' yapay zeka botunu piyasaya sürdü

Windows 11

Bu özellik, Windows 11 Insider yapısının bir parçasıdır, bu nedenle kararlı güncellemeye ulaşacağı garanti edilmez. Ancak, Microsoft’un bu özelliği neden kararlı Windows 11 kullanıcılarının cihazlarına yapmaktan dışladığını görmüyoruz – özellikle de yıllar önce yapılması gerektiği düşünülürse. Güncellemenin getirdiği diğer yeni değişiklikler arasında tabletler için yeni görev çubuğu görünümü, daha dinamik widget’lar, yeni emojiler ve çok daha fazlası yer alıyor. Windows 11’deki yeni Bluetooth Hızlı Ayarlar menüsü hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Bu hayatınızı kolaylaştırır mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz