Spotify, uygulamada TikTok benzeri dikey müzik videolarını test ediyor

0
spotify uygulama dikey müzik
spotify uygulama dikey müzik

TikTok çıktığından beri, her kullanıcı dikey kaydırma içeriğine bağlandı. Instagram ve YouTube gibi diğer şirketler, değişime hızlı uyum sağladı ve platformlarına dikey kaydırma içeriği – Makaralar ve Kısa Filmler – eklediler. TechCrunch’ın bir raporuna göre Spotify, dikey kaydırmalı içerik trenine atlayan en son şirket. Daha fazla Spotify haberleri için https://teknobilimadami.com/ linkine tıklayabilirsiniz.

Rapora göre Spotify, Discover adlı yeni bir özelliği test ediyor. Bu özellik, kullanıcılara beğenebileceği veya atlayabileceği dikey bir müzik videosu beslemesi sunar. Bu özellik ilk olarak Spotify’ın iOS uygulamasındaki dördüncü sekme hakkında bir tweet gönderen Chris Messina tarafından fark edildi. Erişebilenler için yeni sekme, Spotify’ın iPhone uygulamasında arama ve ana sayfa sekmesi arasında görünür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung Galaxy Tab Active 5 satışa sunuldu

Spotify

Bununla birlikte, sekmeye tıklamak sizi dikey müzik videolarına götürür. Bu bölümde, TikTok’ta yaptığınız gibi, yukarı ve aşağı kaydırabilir ve videoları değiştirebilir, beğenebilir veya atlayabilirsiniz. TikTok stili düzenine ek olarak, üstte şarkı bilgilerini getiren üç noktalı bir menü düğmesi de var.

TikTok’un beğendiğiniz veya atladığınız videolara göre video önerisini geliştirmesi gibi, Spotify da şarkı önerisini iyileştirmek için bu sekmeyi kullanabilir. Ancak henüz özellik hakkında resmi bir açıklama yok. Messina, TechCrunch’a Spotify’ın iOS için Beta uygulamasındaki özelliğe erişebildiğini söyledi, bu nedenle kararlı uygulama kullanıcılarına sunulmadan önce zaman olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz