Perkotek Bariyer Sistemleri

0
205
perkotek bariyer sistemi
bariyer sistemi

Bariyer geçiş sistemleri, araç geçiş trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde ve araçların kontrolsüz geçiş yapmalarını engellemek ve giriş çıkışlar da belli bir kontrolü sağlayabilmek için kullanılan geçiş kontrol sistemlerinden bir tanesidir. Bariyer sistemleri, hem araç ile birlikte gelmiş olan kişinin güvenliğini hem de içerde ki insanların güvenliği sağlamaktadır. Bariyer geçiş sistemleri, araç geçişlerinin yoğun olduğu bölgelerde daha sık kullanılmaktadır.

perkotek
perkotek

En çok kullanılan lokasyonlar ise bir firmanın ve fabrikanın sınırlarının başladığı kısımlardır. Bariyer geçiş sistemlerinde kullanılan bariyer türleri çeşitlidir. Bunlardan bazıları; kollu bariyer sistemleri, blok bariyer sistemleri, mantar bariyer sistemleri gibidir.

En çok kullanılanlar ise kollu Otopark bariyeri ve mantar bariyerlerdir. En güvenilir ve sağlamlık açısından kollu bariyer ve mantar bariyerler tercih edilir. Azami güvenlik açısından ise kollu bariyerler oldukça yaygın bir şekilde kullanılır.

Tabi ki bu durum kullanılacak alan lokasyon ve amaca göre bu tercihler değişiklik gösterebilir ve özelleştirilebilir. Bu bariyer sistemleri, uyumlu çalışabilen plaka tanıma sistemleri ile daha da güvenliği arttırılabilir.

ÇALIŞMA PRENSİBİ

Bariyer sistemleri ana kart yardımıyla birlikte içine entegre edilen yazılım ile motor desteğini de alarak zorlanmadan stabil çalışabilen sistemlerdir. Bariyer sistemleri içerisinde terminal halinde kurulan akımlar bulunur. İç ünitelerinde, sac içinde kapanma, açılma ve durma komutlarının belirlenmesinden kaynaklı olan ayrıca belirli butonlarla da kontrolü sağlanabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İsveçli otomobil üreticisi Polestar ilk akıllı telefonunu Aralık ayında piyasaya sürecek

Üzerinde uyarı lambaları ve acil durumlar için ani bir anda durması için fotoseller mevcuttur. Manuel veya elle kontrol edilebilir.

Bariyer sistemleri içerisinde kolların hareketini sağlayan yaylar bulunmaktadır. Bu yaylar kol uzunluğuna göre bazı bariyer sistemlerinde ekleme yapılması gerekebilir.

Bariyer sistemleri, genellikle 3 metreden 6 metreye kadar kol uzunluğuna sahip olurlar. Çalışma hızları bulundukları yerde ki sirkülasyona göre ayarlanabilir. Uzaktan kumanda veya buton yardımıyla ile de kontrol edilmesi bu sistemleri kullanımını daha çok kolaylaştırır.

Motor gücüne de bağlı olarak çalışan bu sistemler ana kartından yapılan çeşitli cihaz, anten ve panellerin girişleri ile birlikte de belli bir hafızaya sahip olan dijital sistemin en büyük parçasıdır. Bu sistemler birçok alan da en kritik ve güvenliğin üst düzey tutulması gereken yerler de hizmet vermektedir.

Örneğin; havaalanları, devlet kurumu binalarının girişleri ve çıkışları, en önemlilerinden biride apartman – site giriş çıkışlarında kullanılır. İlgilendiğiniz PERKOTEK ürünleri için perkotek.com sitesini ziyaret edebilir yahut 0850 811 80 00 numaralı hattımızı arayarak gerekli bilgi ve fiyat teklifinizi alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Uygun fiyatlı Realme C20 tanıtıldı! Özellikleri neler?

Burada kullanılan sistem kaba taslak olarak bariyere bağlanan bir loop dedektörü yardımıyla gelen araç algılanır. Sistem tanır ve onay verirse bariyere tetik verilir, bariyer açılır aracın geçişine izin verir. Daha sonra araç uzaklaştıktan sonra bariyer yine fotosel ya da dedektör sayesinde aracın uzaklaştığını anlar. Böylelikle araç uzaklaştıktan sonra tekrar kapanır.

Bariyer sistemleri aynı zamanda acil durumlarda serbest geçiş moduna da geçebilir. Bunlara yangın ve deprem gibi durumları örnek verebiliriz. Otomatik bariyer  bu gibi durumlarda buton ve uzak kumanda da kullanılabilir. Otopark Bariyerleri, içerisindeki mekanizmaları sayesinde istenilen amaca ve kullanım alanına rahatlıkla uygulanabilir.

Kullanıcı talebi üzerine istenilirse sadece araç girişine müsaade edilebilir ya plaka tanıma sistemleri ve Kart Okuma Sistemleri ile birlikte sadece plakası tanımlanan araçların ve tanımlı olan araç kullanıcılarına verilen kartlar ile içeri giriş ve çıkışlarına izin verilebilir.

Güvenlik açısından özellikle site ve apartman giriş çıkışlarında çok fazla kullanılmaktadır. Site yönetimi isterse sadece sitede yaşayan sakinlerin araçlarını plakalarını panel yardımıyla bu sisteme tanımlayarak kullanabilir. Apartman ve siteler haricinde hastane otoparkları, fabrika girişleri benzeri alanlar da güvenlik açısından aynı zamanda sirkülasyonu kontrol altında tutmak için tercih edilebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz