Spotify podcast aboneliklerini tanıttı

0

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Bu hafta iOS 14.5’in piyasaya sürülmesiyle Apple, içerik oluşturuculara Podcast’ler uygulaması aracılığıyla abonelik sunmanın bir yolunu tanıttı. Spotify, takımın ardından hiç vakit kaybetmedi ve platformuna yeni podcast para kazanma araçları getirdi.

Ücretli Podcast Abonelikleri

Pazartesi günü Spotify, içerik oluşturucuların programlarından para kazanmalarına olanak tanıyan ücretli podcast aboneliklerini tanıttı. Yeni program ilk olarak ABD’de kullanıma sunuluyor ve Anchor aracılığıyla içerik oluşturuculara sunulacak. Bu platformu kullanan podcast yayıncıları, bölümlerini yalnızca abone olarak işaretleyebilir ve ardından bunları Spotify’da yayınlayabilir. İlgilenen içerik oluşturucular bugünden itibaren bir bekleme listesine katılabilir.

Yeni program 12 bağımsız şovla başlıyor ve önümüzdeki aylarda daha fazla içerik oluşturucuya yayılacak. Spotify, ilk lansman grubuna ek olarak, ücretli aboneler için sponsor olmadan yaklaşan programlarından bir seçkiyi yayınlamak için NPR ile işbirliği yaptığını söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Sony'nin WF-1000XM5'in tüm detayları sızdı

Spotify’ın yeni podcast abonelik programı, içerik oluşturuculara ilk iki yıl için gelirlerinin % 100’ünü sunacak. Ancak 2023’ten itibaren platform,% 5 ücret alacağını söyledi. Lansman planları, hiç şüphesiz içerik oluşturucuları kendi platformuna çekme çabası ve içerik oluşturucuları, gelirin % 15 ila 30’unu alan Apple’ın Podcast platformundan kaçınmaya ikna etmenin bir yoludur. İçerik oluşturucular, üç aylık fiyatlandırma seçeneğinden birini seçebilirler: 2,99 ABD doları, 4,99 ABD doları ve 7,99 ABD doları.

podcast
podcast

Spotify, “Yalnızca abonelere yönelik içeriğin geniş dağıtımını sağlayarak, amacımız podcast yayıncılarının abonelik kitlelerini en üst düzeye çıkarmalarına ve onları mevcut dinleyici tabanlarından büyütmelerine yardımcı olmaktır” dedi. “Spotify içinde, bu içerik diğer podcast bölümleri gibi aranabilir ve keşfedilebilir olacak.”

Spotify’daki bir podcast yalnızca abonelere özel içeriğe sahip olduğunda, açıkça işaretlenecektir. Bir podcast’e abone olmak isteyen dinleyiciler, bunu Anchor aracılığıyla veya bir şovun Spotify sayfasında bulunan bir bağlantıyı izleyerek yapabilir. Kritik olarak, dinleyiciler doğrudan uygulamadan abone olamazlar, aksi takdirde Apple ve Google kârdan bir pay alırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz