Spotify kapanacak mı? RTÜK’te son durum ne?

0
29

Bugün RTÜK’ten Spotify için bir erişim engeli uyarısı geldi. Bu uyarının sebebinin ise Spotify’ın da bulunduğu bazı yayın yapan şirketlerin lisans başvurusu yapmadığı olduğu açıklandı. Lisans başvurusu için 72 saatlik bir süre tanıyan RTÜK, eğer 72 saat içinde lisans başvurusu yapılmazsa bu kuruluşları engelleyecek. Tekno bilim adamı ailesi olarak bu yazıda sizlere Spotify kapanacak mı? RTÜK’te son durum ne? konuları hakkında bilgi vereceğiz.

Spotify kapanacak mı?

Yayınlanan yeni yasa ile birlikte Spotify ve FOXplay gibi büyük şirketlerin de olduğu bir uyarı gönderdi. Uyarıda 72 saat içinde lisans başvurusu yapılması gerektiği ve yapılmadığı taktirde engel getirileceği yazıyordu. Zaten daha öncelerde Mubi, Netflix ve Amazon Prime Video gibi kuruluşlar da bu engele takılmışlardı ve lisans başvurusu yapmışlardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Nesnelerin İnterneti IoT ve Sensör Uygulamaları Nelerdir?

Muhtemelen Spotify’da başvuru yapacaktır. Şu anda şirketin avukatları bu durum hakkında çözüm üretmeye çalışıyorlar. Yarın veya bir sonraki gün içinde Spotify tarafından bir açıklama getirilir. Umarız Spotify, ülkemizde engellenmez.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz