Dünyanın en pahalı telefonları ve fiyatları

0
50
dünyanın en pahalı telefonları

Bu listede göreceğiniz telefonlar, genellikle dünyanın en zengin insanları tarafından tercih ediliyor. Bu telefonların en büyük özelliği ise altın veya elmas kaplama olması olarak karşımıza çıkıyor. Zaten telefonları değerli yapan şey de altın ve elmas işlemleri. Tekno bilim adamı ailesi olarak bu yazıda sizlere, dünyanın en pahalı telefonları ve fiyatları hakkında bilgi vereceğiz.

FALCON Supernova iPhone 6 Pink Diamond

Dünyanın en pahalı telefonları ve fiyatları

Dünyanın en pahalı telefonu olarak listelere girmiş olan Falcon Supernova İphone 6 Pink Diamond, 48.5 milyon dolar gibi devasa bir fiyata satın alındı. 24 ayar altın ile kaplı telefonun arkası da pembe elmas ile yapılan süslerle dolu. Bu kadar pahalı bir telefona elbette ki bazı korumalar da geliyor.

Darbelere karşı koruma sağlayacak olan bir platin kaplama ve sistemin hacklenmesi durumunu en aza indirmek için özel bir koruma yazılımı da telefonla birlikte sağlanmış. Bu telefonun sahibi ise Asya kıtasının en zengin iş adamı olarak bilinen Mukesh Ambani’nin karısı olan Nita Ambani olarak biliniyor.

Black Diamond iPhone 5

Dünyanın en pahalı telefonları ve fiyatları

Dünyanın en pahalı ikinci telefonu olarak kendini listelere yazdırmış olan Black Diamond iPhone 5’in maliyeti toplamda 15.3 milyon dolara denk geliyor. Bu telefonu tasarlayan da bu konularda oldukça ünlü bir isim. Dünya üzerindeki en pahalı ve lüks eşyalarını yaratan Stuart Hughes tarafından tasarlandı bu telefon.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   BiP 1 Günde 1 Milyondan Fazla İndirildi

Black Diamond iPhone 5; altın, değerli taşlar ve çok pahalı olan bir siyah elmas sile kaplandı. Bu telefonun yaratacısı olan Stuart Hughes, yaklaşık dokuz haftalık bir çalışma süreci sonucunda bu telefonun oluştuğunu söylüyor.

Stuart Hughes iPhone 4S Elite Gold

Dünyanın en pahalı telefonları ve fiyatları

Black Diamond iPhone 5’i de tasarlayan Stuart Hughes’in elinden çıkmış olan iPhone 4S Elite gold, 9.4 milyon dolar değerinde bir ürün. Telefonun dış çerçevesi 100 karat değerinde 500 çarpıcı elmasla kaplanmış durumda. Cihazın arka panel ve Apple logosu, 24 altın ayar ile tasarlanmış.

Apple logosunda 24 ayar altının yanında, 53 tane elmas da bulunuyor. Cihazın home tuşu ise 8.6 karat değerindeki elmastan yapılmış. Elmas ve altın dışında cihazda kullanılan değerli taşlar; Opal, Pietersite, Charoite, Rutile Quartz, Star Sunstone olarak sıralanıyor. Ayrıca orijinal T-REX kemiklerinden cilalanmış olan parçalar da telefonda kullanılıyor.

Goldstriker iPhone 3GS SUPREME

Dünyanın en pahalı telefonları ve fiyatları

Yine Stuart Hughes tarafından tasarlanan bir cihazla karşınızdayız. 271 gramlık 22 ayar altın ile tasarlanmış bu telefon, yaklaşık olarak 3.2 milyon dolar değerinde. Telefonun ön çerçeveleri 136 adet pırlanta ile kaplı ve arka logosunda da 53 tane pırlanta var. Ayrıca telefon özel bir granit sandıkta satılmakta.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Oppo Reno 2 İnceleme

iPhone 3G Kings Button

Dünyanın en pahalı telefonları ve fiyatları

Bu sefer farklı bir isim olan Peter Aloisson tarafından tasarlanan iPhone 3G Kings Button ile ilgili bazı bilgiler vereceğiz sizlere. 2.5 milyon dolar değerindeki bu telefon, 18 ayar sarı altın, beyaz ve gül altından oluşmakta. 138 adet pırlanta ile süslemiş bu telefonun home tuşunda 6.6 karat değerinde bir pırlanta bulunuyor.

Diamond Crypto Smartphone

Dünyanın en pahalı telefonları ve fiyatları

Dünyanın en pahalı telefonları listesine giren bir diğer telefon modeli olan Diamond Crypto Smartphone, Peter Aloisson tarafından tasarlandı. Gül altından yapılan logo ve katı platinden oluşan kasayla oldukça sağlam bir telefon ortaya koyulmuş. Cihazın orta tuşu gül altından yapılmış ve 28 yuvarlak kesim pırlantaya ev sahipliği yapıyor.

Nadir ve oldukça değerli 10 adet mavi elmas ile birlikte toplamda 50 elmas ile gelen telefon, 1.3 milyon dolar fiyatla satışa sunuldu. Oldukça değerli olan bu telefon da zenginlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır.

GoldVish LE MILLION

Dünyanın en pahalı telefonları ve fiyatları

Guinnes Rekorlar Kitabı’na dünyanın en pahalı ve özel üretim telefonu olarak giren Goldvish LE MILLION’un tamamı altınla kaplı. 18 ayar beyaz altın ile kaplaması yapılmış telefonda 120 karat değerinde VVS-1 derecesine sahip elmas da kullanılmış. Cihazın fiyatı ise 1 milyon dolar değerinde.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz