Apple, yeni özellik listesiyle iOS 14.5’i piyasaya sürüyor

0

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Apple, iPhone ve iPod touch için yeni iOS 14.5 yazılım güncellemesinin yanı sıra iPad için iPadOS 14.5 ve Apple TV için tvOS 14.5’i yayınladı.

iOS 14.5 Yüz Maskesi Takarken iPhone’unuzun Kilidini Açmanızı Sağlar

Her şeyden önce, iOS 14.5, Apple Watch’unuzdan biraz yardım alarak bir yüz maskesi takarken iPhone’unuzun kilidini Face ID ile açmanıza olanak tanır. COVID-19 salgını sırasında Face ID’yi kullanmak zor olmuştur ve bu yeni özellik bunu düzeltir. Ancak, bu son derece kullanışlı yeni özelliği kullanmak için bir Apple Watch’a sahip olmanız gerekir.

İlk iOS 14.0 sürümünde yer almayan ancak şimdi iOS 14.5 ile kullanılabilen diğer iyileştirmeler arasında aşı ve AirPods Max gibi yeni emojiler, bir iPhone pil yeniden kalibrasyon aracı, daha sıkı güvenlik, Müzik uygulamasında ince ayarlar, Apple Card desteği bulunuyor. iPhone 12 modellerinde Aile, yeni Siri sesleri ve Çift SIM modunda 5G desteği.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple Music tüm zamanların en iyi 10 albümü listesini açıkladı

Bir Apple Fitness + abonesiyseniz, iOS 14.5 sonunda bir antrenmanı AirPlay yerleşik uyumlu bir televizyona aktarmak için Apple’ın AirPlay 2 cihazdan cihaza özelliğini kullanmanıza izin verir.

iOS 14.5

iOS 14.5’teki Diğer Yeni iPhone / iPad Özellikleri

Bunun da ötesinde, Apple podcast aboneliklerini tanıtmaya hazırlanırken Apple Podcasts uygulaması elden geçirildi. Haritalar’da, olay raporlaması için artık Waze benzeri kitle kaynak özellikleri elde edersiniz. Find My uygulamasında, PowerBeats Pro kulaklıkları artık Öğeler sekmesinin altında bulabilir ve AirTags aracılığıyla izlenmediğinizi doğrulayabilirsiniz.

iPadOS 14.5, Apple Pencil özelliği Karalama desteğini ek dillere genişletiyor: Fransızca, İspanyolca, Almanca, İtalyanca ve Portekizce. Apple Pencil kullanıcıları artık otomatik olarak yazılı metne dönüştürülmesi için alanlara metin yazabilir.

Son olarak, iOS 14.5, iPadOS 14.5 ve tvOS 14.5 güncellemeleri, Sony ve Microsoft kontrol cihazları desteğini PlayStation 5 ve Xbox Series X ile gönderilen en son modellere kadar genişletiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Deep Web ve Dark Web Arasındaki Farklar Nelerdir

Apple OS Güncellemeleri İçin Değişiklikler

Apple, web sitesinde işletim sistemi güncellemeleri için ayrıntılı değişiklik günlükleri sunar:

  • iOS 14 güncellemeleri hakkında
  • iPadOS 14 güncellemeleri hakkında
  • TvOS 14 güncellemeleri hakkında
  • Apple güvenlik güncellemeleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz