Space Perspective Uzay Şirketinden Uzaya Bilet

0
67
Space Perspective Uzay Şirketi
Space Perspective Uzay Şirketi

Space Perspective Uzay Şirketi bir yeniliğe imza atarak uzay balonlarıyla uzay yolculuğunu hizmete açtı. Biletlerin 125 dolara yani 1 milyon tl ye satışa çıkarılacağı açıklandı. Tabi bu miktar sadece uzay yolculuğu için değil. Kahvaltı ve diğer çeşitli içecekler de dahil. Gelin haberimizin detayına geçelim.

Space Perspective Uzay Şirketinden Uzaya Bilet

Jeff Bezos’un uzay şirketi daha önce açık arttırma ile 28 milyon dolara uzay yolculuğu için bilet satmıştı. Space Perspective ‘ in 125 bin dolarlık bileti bu durumda hayli ucuz oluyor. Peki bu uzay seyahatine neler dahil dersiniz ?

uzaya bilet
uzaya bilet

ABD Florida merkezli bu uzay şirketi, lüks bir kabinde 8 kişiyi 30 kilometre kadar gökyüzüne çıkarıyor. Bu mesafe uzay ile dünyayı aynı anda görmenizi sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone İle AirPods Nasıl Bulunur?

İlk yolculuğunu 2024’de yapacak olan bu şirket, banyo ve bar hizmetlerini de sağlayacak. Uzay seviyesindeki bir hizmet için mükemmel ayrıcalıklar diyebiliriz. Uzay seyahati sırasında kapsülün içerisinden dünyayı 360 derece görebileceksiniz.

Space Perspective’in Kurucusu ve CEO’su Jane Poynter, “Bir futbol stadyumu büyüklüğündeki uzay balonunun çektiği 19 kilometrelik yavaş bir hızda, Spaceship Neptune, Dünya atmosferinin yüzde 99’unun üzerine çıkacak” ifadeleri kullandı.

Poynter, “Kaşiflerimiz” olarak belirttiği yolcular için “Dünya’yı uzayın karanlığında görmenin astronotlara özel deneyimini yaşayacak”  şeklinde hayal dünyamızı zorlayan ifadeler kullandı.

Bloomberg‘in söylemlerina göre ; Space Perspective’in “Neptune One” kapsülü ile stratosfere nasıl bir gezi yapılacağını merak edenler, fırlatma alanına birkaç gün öncesinden gelebilecek. Açıklamalarını yaptı. Bu da seyahat öncesi ve sonrasının inanılmaz deneyimler yaşatacağını çok iyi ifa ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Facebook, hizmetlerinin neden saatlerce kapalı olduğunu açıkladı

Aranızdan biri giderse mutlaka tecrübelerini bizimle paylaşsın. Tekno bilim adamı sizden güzel anılar bekliyor olacak 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz