NASA’dan Küresel Isınma Uyarısı !

0
NASA'dan Küresel Isınma Uyarısı
NASA'dan Küresel Isınma Uyarısı

Bildiğiniz üzere dünyamızın asırlardır boğuştuğu bir sorun var. Küresel ısınma ! Dikkat etmemeye devam ettiğimiz sürece ve kapitalizm bu duruma göz yumduğu sürece, dünyamız hızla ısınmaya devam ediyor !. Küresel ısınmanın takipçisi olan NASA ”NASA’dan Küresel Isınma Uyarısı !” nı yaptı.

NASA’dan Küresel Isınma Uyarısı !

Dünya, küresel ısınmaya sebep olduğumuz için artık fazlasıyla ısınma noktasına gelmiş durumda. NASA ve Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi’nden (NOAA) bilim adamları, geçtiğimiz 15 yıl içerisinde düyadaki enerjinin dengesizliğinden dolayı küresel ısınmanın iki kat arttığını açıkladı.

Sebep olduğumuz küresel ısınma nedeniyle, artık dünya daha fazla ısıyı ve radyasyonu kendi içerisinde hapsediyor.

NASA'dan Küresel Isınma Uyarısı !
NASA’dan Küresel Isınma Uyarısı !

Amerikan Uzay ve Havacılık İdaresi (NASA) ve Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi’nden (NOAA) bilim adamları, araştırmalarının sonucunda enerji dengesizliğinin 2005’ten 2019’a kadar iki kat arttığını belirtti. NOAA bilim adamları bu verileri ”endişe” verici olarak değerlendirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Netflix, yeni indirme özelliğini kullanıcılarına sundu

Dünya Uzaya Gönderdiğinden Daha Fazla Radyasyonu Hapsediyor !

”Enerji dengesizliği” Güneş’in “ışıma enerjisinin” ne kadarının Dünya’nın atmosferi ve yüzeyi tarafından emildiği ile  “termal kızılötesi radyasyonun” uzaya geri döndüğü miktarın arasındaki farkı bize gösteriyor.

NASA’dan yapılan açıklamada, “Pozitif bir enerji dengesizliği, Dünya’nın enerji kazandığı ve bu durumun gezegenin ısınmasına neden olduğu anlamına gelir” denildi. Bu sonuç, uydu sensörleri ve okyanus yüzeylerinden alınan verilerle elde edildi.

Unutmayın dünyayı korumak biz insanların görevidir. Biz onu cehenneme çevirdik ve sonuçlarına katlanmadan önce bir an önce kendimizce de olsa çözümler üretmeliyiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz