Bu Yapay Zeka Sosyal Mesafeyi Kontrol Ediyor!

0
98

Yazılımcılarla ilgili olarak pek çok kişi koronavirüs konusunda kendine has bir çalışma gerçekleştiriyor. Bu sürece dair online olarak ön plana çıkarılan her bir yeniliği ve beklentiyi takip edebilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz. Aşama aşama ilerleyen ve büyüyen her bir beklenti ile birlikte yazılımların da kendine has bir beklenti ve yenilik ürettiğini görebiliyoruz. Bu yüzden size dair ürettiğimiz her bir seçenek ve fırsat için tek yapmanız gereken fırsatları organize etmeniz olacaktır.

sosyal-mesafeyi-kontrol-eden-yapay-zeka-uretildi
sosyal-mesafeyi-kontrol-eden-yapay-zeka-uretildi

Buna da göz atabilirsiniz: Avrasya Buz Tabakasının Erimesi Deniz Seviyesini Yükseltmiş

Landing AI yapay zeka şirketi, koronavirüsten insanları korumak için öenmli önlemlerden biri olan sosyal mesafeyi kontrol edebilen bir yapay zeka geliştirdi. Geliştirilen bu sistem sayesinde iş yerlerinde çalışanların sosyal mesafeyi koruması amaçlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Orion Takım Yıldızı Hakkında Her Şey

Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre bütün dünyadaki koronavirüs vaka sayısı 2,4 milyonu geçmiş durumda. Salgın her geçen yayılmaya devam ederken bilim insanları, virüsün aşısını ve tedavisini bulmak için çalışmalara devam ediyorlar.

Hala kesinleşmiş bir tedavisi olmayan virüsten korunmak için bazı temel önlemler almak gerekiyor. İş gibi zorunlu nedenlerle evlerinde kalamayan kişilerin, virüsten korunmak için alabileceği en temel önlem ise sosyal mesafe. Ancak insanlar sosyal mesafe kurallarına her zaman uyamaya biliyorlar. Yapay zeka şirketleri, insanlar arasındaki sosyal mesafeyi edebilmek için araçlar geliştirmeye başladılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz