Sony’nin İlk Drone’u Airpeak S1’i Piyasaya Sürüyor

0

Ocak ayında CES 2021’de Sony, drone işine girme planlarını açıkladı. Şirket o zamandan beri periyodik olarak teaser videoları yayınladı.

Sony, Airpeak S1’i Tam Olarak Tanıttı

Sony, saatte maksimum 55,9 mil hızla tam boyutlu bir kamera ve özel Gremsy gimbal taşıyabilen profesyonel düzeyde yeni bir drone olan Airpeak S1 resmi olarak duyurdu.

Tipik olarak, bu yük yalnızca büyük ağır kaldırma cihazları tarafından kaldırılabilir, bu nedenle Sony, böyle bir başarıya sahip “dünyanın en küçük drone’u” olarak reklamını yapıyor. Bununla birlikte, S1’in hızlanma hızı, rakip DJI Inspire 2 drone’dan belirgin şekilde daha hızlıdır.

S1, ekipman takılıyken yaklaşık 12 dakikalık uçuş süresine sahiptir ve herhangi bir şey taşımadığınız takdirde 22 dakikaya kadar uzayabilir. Ayrıca inanılmaz rüzgar direncine sahiptir ve saatte 44,7 mil hıza kadar rüzgarlarda stabil uçabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Artık Google Play Store'dan aynı anda iki uygulama indirebilirsiniz

Pil ömrü ve mevcut hız gibi bilgileri içeren “Airpeak Flight” mobil uygulamasıyla da uçağı kontrol edebilirsiniz. Yazma sırasında, uygulamanın yalnızca iOS’ta başlatılacağı ve bir Android sürümü hakkında hiçbir şey söylenmediği anlaşılıyor. Diğer ürün özellikleri şunları içerir;

  • Yeni tahrik sistemi
  • Sony’nin Görüş Algılama İşlemcisine sahip beş stereo ve iki kızılötesi kamera
  • 55 derecelik maksimum eğim açısı
  • Geri çekilebilir iniş takımı
  • Ekipman yönetimi ve uçuş planları/kayıtları için “Airpeak Base” web uygulaması
drone
Airpeak S1

Airpeak S1 Uyumluluğu, Fiyatı ve Kullanılabilirliği

S1, 1, 9 Mark II, 7S Mark III, 7R Mark IV ve FX3 dahil olmak üzere Sony’nin aynasız Alpha serisinden birçok kamerayla çalışır. Sony, üçüncü taraf cihazların drone ile çalışabileceğini söylüyor ancak doğal olarak bu konuya daha fazla girmedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bitcoin rekor üstüne rekor kırdı: değeri 200 bin TL'nin üzerinde!

S1 ile hangi kamerayı kullanmayı seçerseniz seçin, hem USB bağlantı noktası hem de HDMI ona takılıdır. Pil ömrü olduğundan emin olun; drone ona herhangi bir güç vermez.

2021 sonbaharında S1 perakende satışını göreceğiz. 9.000 dolara drone, iki takım ayrılabilir pervane, bir uzaktan kumanda, iki pil ve bir pil şarj cihazı alacaksınız. Kazayla oluşan hasarları karşılamak için isteğe bağlı bir “Airpeak Protect” hizmet planı da mevcut olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz