Sony, Xbox Game Pass yarışmacısını piyasaya sürmeye yakın

0
sony xbox game pass
sony xbox game pass

Xbox Game Pass, Microsoft için bir başarı oldu. Yüzlerce oyun, çevrimiçi çok oyunculu, bulut oyunu akışı, birden fazla fiyat katmanı ve daha fazlası Microsoft’a Sony’nin PlayStation Plus’ına göre bir avantaj sağladı. Sony’nin PlayStation Plus’ı ayrıca kullanıcılara çevrimiçi çok oyunculu ve ücretsiz oyunlara erişim sağlar, ancak hizmet Microsoft’unki kadar iyi olmamıştır. Bloomberg’e göre Sony, Microsoft’un Xbox Game Pass rakibini piyasaya sürmeye yakın. Daha fazla Sony haberleri için https://teknobilimadami.com/ linkine tıklayabilirsiniz.

Rapora göre, ‘Spartacus’ kod adlı hizmet, tıpkı Game Pass gibi aylık ücret karşılığında modern ve klasik oyunlardan oluşan bir katalog sunacak. Hizmetin 2022 Baharında gelmesi bekleniyor ve Japon devi iki hizmeti birleştirmeye çalışıyor: PlayStation Now ve PlayStation Plus. Planlara aşina olan kişiler, “Sony, bulut oyunlarındaki çabalarını genişletmek için de kaynak ayırıyor.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Açık Yazılım Ağı'ndan Afetlerde Faydalı Olacak Yazılımlar

Xbox Game Pass

Birden fazla katmanı olacak. Temel katman, çevrimiçi oyun ve her ay birkaç ücretsiz oyun sağlayacak mevcut PlayStation Plus aboneliğini yansıtacak. Orta seviye, kullanıcılara gelecekte “önemli miktarda PlayStation 4 oyununa” ve PS5 oyunlarına erişim sağlayacak. En üst düzey katman, genişletilmiş oyun demolarına, çevrimiçi akışa ve PS1’den PS5’e kadar tüm yollara sahip oyunlara sahip olacak.

Sony, son birkaç yılda Microsoft’un Xbox konsollarını geride bıraktı. Görünüşe göre PS5’te de durum böyle. Ancak oyun devi abonelik cephesinde kaybetti. 2022 baharında gelen yeni abonelikle Sony, bu cephedeki savaşı yeniden başlatmayı düşünüyor olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz