Ping Sorunu Nasıl Giderilir Resimli Anlatım

0
ping sorunu çözümü
ping sorunu nasıl giderilir

Bunu okuyorsanız, çevrimiçi oyunlarda gecikme ile zaten hayal kırıklığına uğradınız. İşte bu nedenle, bugün bu sorunu oynayan oyunculara rehberlik etmek için zaman ayırdık. Yani onlardan biriyseniz doğru yerdesiniz.

Dünyanın her yerinden çevrimiçi çok oyunculu oyunlar oynayan oyuncular, yüksek ping, gecikme ve gecikme gibi yaygın sorunlarla karşı karşıyadır. Bununla birlikte, oyuncuların ping azaltmak için kullanabileceği birçok yol vardır.

Yüksek Ping Nasıl Onarılır?

Çevrimiçi oyunlarda yüksek ping sorunlarını çözmek için öncelikle oluşum nedenlerini bilmek önemlidir. Birinin yüksek ping ile karşı karşıya kalmasının birçok nedeni vardır ve o bunu bilmeyecek bile. Bu nedenle, sorunu belirlemek ve amaçlandığı şekilde çözmek için adım adım çalışmanız önerilir. Aşağıda, oyuncuların herhangi bir çevrimiçi çok oyunculu oyun oynarken gecikmeyi azaltmak için izleyebilecekleri bazı adımlar verilmiştir;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Renault Megane Electric Tall Elektrikli Hatchback Olarak Tanıtıldı

LAN Kartını Kontrol Edin

Gecikme ve paket kaybı yaşamanız nedeniyle sisteminizdeki LAN kartının arıza yapmasına toz sebep olmuş olabilir. Verilerin seyahat etmesi için sorunsuz bağlantı sağladığından, LAN kartınızın toz parçacıkları içermediğinden emin olmanız önemlidir. LAN kartını temizledikten sonra değişikliği gözlemlemek için kontrol edin ve bir gecikme testi yapın. Gecikme sorunu devam ederse, internet bağlantınızda bir sorun olabilir. Bu sorun için kolay bir çözüm, Kill Ping gibi özel bir oyun ağı kullanmaktır.

Grafik Ayarları

Bilgisayarınızın grafik seçeneklerine gidin ve yüksek ping’i azaltmaya yardımcı olabilecek seçenekleri kontrol edin. Hangi çevrimiçi çok oyunculu oyunu oynuyor olursanız olun; Ekran kartınızın oyuna maksimum bellek ayırabilmesi için “maksimum performansı” seçmelisiniz. Bu çözüm, gecikme ve yüksek ping’den şikayet eden kişilere yardımcı olur, ancak sorun internet bağlantıları değildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Oyun telefonu Black Shark 4, sağlamlık testini başarıyla geçti!

Ping

Bilgisayar Gereksinimlerini Kontrol Edin

Çevrimiçi oyunlarda yüksek ping ile karşılaşmanızın birçok nedeninden biri, bilgisayarınızın bir oyunu etkili bir şekilde çalıştırma görevine bağlı olmaması olabilir. Bu nedenle, PC özelliklerinizin yaygın olarak oynadığınız çevrimiçi oyunları çalıştırabilecek kapasitede olduğundan emin olmalısınız. Bunun için şiddetle tavsiye edilen özellikler bulduk. Bu şekilde, karşılaştığınız yüksek ping’in PC’nizden kaynaklanmadığından emin olacaksınız.

Oyun İçi Grafik Ayarları

Yüksek pingi azaltmak için yukarıda belirtilen adımları tamamladıktan sonra; oyun içi grafik ayarlarınıza gidin. Her bir kenar yumuşatma seçeneğinin işaretini kaldırın. Bunların grafiklerinizi güçlendirdiğini biliyoruz, ancak aynı zamanda bilgisayarınıza aşırı yük de getiriyorlar. Ayrıca gecikmeyi azaltmanıza ve yüksek ping sorunlarınızın üstesinden gelmenize yardımcı olabilecek diğer tekstüre seçeneklerine bakın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz