Simpsons Dizisinin Yaptığı Önemli Kehanetler

0
36

Merhaba değerli TEKNOBİLİMADAMI takipçileri, bugünkü yazımızda son günlerde ünlü basketçi efsane Kobe Bryant’ın ölümüyle yeniden gündeme gelen çizgi dizi olan Simpsons dizisinden bahsedeceğim. Aslında görünüşte değil de direkt olarak dizinin kendisine kendi halinde, normal, kendine has bir mizahı olan Amerikan yapımı bir çizgi dizi desek yanlış olmaz. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi olarak bu konuyu ele aldık.

Tam olarak 31 senelik bir yayın hayatına sahip olan dizi 1989’dan beri yayın yapıyor. O günden bugüne tam olarak 30 sezon çıkarmış olan Simpsons Imdb üzerinde 8.7/10 gibi ciddi bir puana sahip. Bu da çok kaliteli bir iş çıkardıklarının bir göstergesi. Fakat bugün bahsedeceğim şey dizinin tam olarak kendisi değil.

Eğer sıkı bir sosyal medya kullanıcısı iseniz Simpsons dizisinin son 10 15 yılda Twitter ve Facebook‘un dünya çapında tamamen yaygınlaşması ile son zamanlarda yaşanmış olaylardan çoğuna dizi içinde daha önceden yer vermiş olmaları. Evet yanlış anlamadınız, dizi yapılırken içinde yaşanan olay gelecekte yaşanıyor. Resmen geleceği görüp yapıyorlarmış gibi. Bugünkü yazımızda da bu kehanetlerden bazılarını size göstereceğiz.Simpsons Dizisinin Yaptığı Önemli Kehanetler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Türkiye’de TEKNOFEST Coşkusu

Simpson Dizisinin Kehanetleri:

1) Donald Trump’un ABD Başkanı Olması: Dizinin hakkında kehanette bulunduğu neredeyse 50 olay içerisinde bana göre en fazla dikkat çeken kehaneti şu anki dönemde ABD Başkanı Donald Trump’ın zamanında 2000’de yayınlanan bir bölümünde başkan olduğunu gösteren bir bölüm yayınlamış ve günümüzde neredeyse birebir gerçekleşen bir sahneye yer vermişti.

Simpsons Dizisinin Yaptığı Önemli Kehanetler

2. 9/11 Tarihinde gerçekleşen ikiz kule saldırısı: Dizinin dikkat çeken başka kehanetlerinden birisi de 11 Eylül 2001’de ABD İkiz Kuleler’e gerçekleşen saldırıya daha önceki bölümlerinde yer vermesi.

Simpsons Dizisinin Yaptığı Önemli Kehanetler

3. Disney’in 20Th Century Fox’ı aldığı bir bölüm yapmaları: Dizinin bu seferki kehaneti diğerlerinden biraz daha farklı. Dizi bir bölümünde yer verdiği bir sahnede; Disney’ın bir yapım şirketi olan ve büyük filmlerin başında görüp tanıdığımız 20Th Century Fox’ı almasına yer vermişti. Ve bu olay bölüm çekildikten bir hayli sonra gerçekleşti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Facebook Verileri Satışa Çıktı!

Simpsons Dizisinin Yaptığı Önemli Kehanetler

4. Kobe Bryant’ın Helikopter Kazasını Bilmeleri: Yakın zamanda basketçi olsa da tüm spor dünyasını ve sporseverleri ölümüyle üzüntüye boğan Kobe Bryant’ın bir helikopter kazası geçirdiğini gösteren bir sahneye yer vermeleriydi.

Simpsons Dizisinin Yaptığı Önemli Kehanetler

İlginizi Çekebilir : Netflix’te İzleyebileceğiniz 2 Film Serisi